Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
2sztuki Starane Trawniki 250ml Target

2sztuki Starane Trawniki 250ml Target

Starane Trawniki jest najczęściej stosowanym herbicydem używanym na trawnikach, polach golfowych oraz boiskach do zwalczania wszystkich najważniejszych chwastów dwuliściennych
97,33 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Target

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Szczegóły

2sztuki Starane Trawniki 250ml Target

Starane Trawniki jest środkiem chwastobójczym w formie płynu (emulsja olejowa w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych i polowych. Starane Trawniki nie zwalcza jedynie liści chwastów. Preparat przemieszcza się do korzeni wrażliwych gatunków i niszczy zarówno część nadziemną jak i system korzeniowy. Po zastosowaniu preparatu substancje aktywne szybko wnikają poprzez liście. Po okresie 1 godzin od zabiegu preparat jest w pełni pobrany i zaczyna przemieszczać się po całej roślinie. W zależności od warunków pogodowych zniszczenie chwastów następuje po około 3-4 tygodni.

 

Działanie na chwasty:

Środek działa układowo. Pobierany jest przez liście i przemieszczany do korzeni chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Pierwsze objawy na chwastach wrażliwych pojawiają się po upływie 1-2 dni. Wzrost chwastów zostaje zahamowany i chwasty zamierają po upływie 3-4 tygodni. Środek działa najskuteczniej po zastosowaniu w okresie intensywnego wzrostu chwastów.

Chwasty wrażliwe:

babka lancetowata – wrażliwa tylko przy dawce 4 l/ha, babka zwyczajna gwiazdnica pospolita, koniczyna biała, maruna bezwonna, mniszek pospolity, przytulia czepna, stokrotka pospolita, niezapominajka polna, szczaw tępolistny.

STOSOWANIE ŚRODKA

Środek stosować wyłącznie w terminie od początku kwietnia do połowy września.

Trawniki, boiska sportowe, pola golfowe. Środek stosować podczas dobrej pogody, na wilgotną glebę od wiosny do wczesnej jesieni w okresie intensywnego wzrostu chwastów.

Maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania: 4 l/ha

(co odpowiada 40 ml środka stosowanym na 100 m2)

Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 3 - 4 l/ha

(co odpowiada 30 - 40 ml środka stosowanym na 100 m2)
Wyższą z zalecanych dawek środka stosować na chwasty w starszych fazach rozwojowych oraz w przypadku silnego zachwaszczenia zwłaszcza babkami i mniszkiem pospolitym.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie  wegetacyjnym - 1.

Zalecana ilość wody: 200 - 300 l/ha.

(100 ml herbicydu Starane Trawniki należy wlać do 5 - 10 litrów wody)

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Sporządzanie cieczy użytkowej:

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Okres od zastosowania środka do dnia w którym na obszar na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:

ludzie – 12 godzin

zwierzęta gospodarskie – 21 dni

Okres prewencji dla pszczół (okres zapobiegający zatruciu): nie dotyczy.

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji): nie dotyczy.

Opakowanie: 250ml

Informacje dodatkowe

2sztuki Starane Trawniki 250ml Target

Pojemność 250ml
  1. ok gość on 17.05.2017
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    skuteczny środek

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem