Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki

Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

15,66 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki

O Roślinie

Jodła szlachetna to piękne drzewo zimozielone, żywiczne z koronami stożkowatymi lub walcowatymRośnie umiarkowanie szybko, osiągając wzrost na poziomie 150-250 cm w ciągu 10-15 lat Dorosłe drzewa osiągają maksymalnie do 40m wysykości.

Igły zwykle osiągają 20-35 mm długości i są tępo zakończone. Igły osadzone są na drzewie wygięte mocno do góry,osadzone gęsto, spiralnie. Oprócz pięknego pokroju główną ozdobą jest zabarwienie odzielonoszarego do ciemnozielonego, posiadające z obu stron jasny, woskowy pasek.

Atutem są również wielkie szyszki w kolorze początkowo zielonym, potem fioletowo-brązowe osiągające długość 15-25cm, o jasnych odstających, ostrych łuskach, które zawiązują już młode rośliny.

Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów przydomowych, gdzie jest szczególnie eksponowana.Jodła szlachetna może stanowić alternatywę dla świerka kującego W okresie Świąt Bożego Narodzenia ozdobiona lampkami, może pełnić rolę żywej choinki poza domem. Zaliczana jest do jednych z piękniejszych i jednocześnie najdelikatniejszych drzew iglastych

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

POJEMNIK P9 Waga 0,5kg

Wymagania

Jodła szlachetna jest drzewem mało wymagającym. Rośnie na żyznej, raczej wilgotnej glebie.

Najlepiej czuje się w podłożu o odczynie lekko kwaśnym, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.

Młode sadzonki ze względu na nie pełną mrozoodporność należy sadzić w miejsca osłonięte i zaciszne. Starsze okazy są w pełni mrozoodporne

Szczegóły

Abies Procea Jodła Szlachetna Piękna Duże Szyszki

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem