Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze

Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

18,74 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze

O Roślinie

Pochodzi z Azji - porasta tereny Chin, Japonii i Korei. Akebia to wieloletnie pnącze, osiągające wysokość 5-10 m. W warunkach klimatycznych Polski z powodzeniem można ją uprawiać.Charakteryzuje się ładnym ulistnieniem, tworzy długie, elastyczne, owijające się wokół podpór pędy. Rocznie, w zależności od warunków glebowych i wilgotnościowych, przyrasta od 1 do 3 metrów.Młode pędy są zielonofioletowe, z czasem drewnieją i stają się brązowe. Liście akebii pięciolistkowej są złożone z pięciu owalnych, skórzastych listków i osadzone na długich ogonkach. Młode liście są zielone o purpurowofioletowym odcieniu, starsze liście są od góry ciemnozielone, a od spodu sinozielone. Liście akebii pięciolistkowej pozostają zielone, gdy temperatura zimą nie spada poniżej minus 15 st.C, natomiast gdy mróz jest większy – liście brązowieją i zasychają.

Kwitnie pod koniec kwietnia i w maju. Kwiaty są drobne, ukryte wśród liści. Akebia ma kwiaty rozdzielnopłciowe i pachnące. Kwiaty żeńskie są purpurowe, mają około 2,5 cm średnicy, są osadzone na długich szypułkach, zebrane po 2–3 w małe grona. Kwiaty męskie są mniejsze (mają około 1 cm średnicy) imają krótsze szypułki jasnoróżowe z różowofioletowymi pręcikami w środku, ale jest ich więcej w gronie (3–7).

Akebia pięciolistkowa to świetna roślina osłonowa, nadaje się do obsadzania altan, pergoli oraz wszelkich podpór ogrodowych. Polecana do uprawy w zieleni publicznej. Może spełniać funkcję rośliny okrywowej, zwłaszcza na dużych powierzchniach.

 

Wymagania

Akebia pięciolistkowa może rosnąć niemal na każdym stanowisku, poza bardzo cienistymi. Najlepiej rośnie w miejscach półcienistych. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, przepuszczalnych, zdrenowanych.

UWAGA!

Znosi okresowe przesychanie gleby, jak i okresowe zalewanie.

Na wschodzie kraju roślina może przemarzać, ale wiosną regeneruje i szybko odrasta u podstawy. Najlepszy efekt daje wówczas, gdy rośnie swobodnie, a cięcie przeprowadza się tylko wtedy, gdy zanadto się rozrośnie. 

Co 4 - 5 lat dobrze jest przerzedzić rośliny, wycinając najstarsze pędy, najlepiej w marcu. Ciecie korygujące można wykonywać w okresie wegetacji. Akebia rośnie zdrowo, nie jest atakowana przez szkodniki.

 

Szczegóły

Akebia Unikatowe Czekoladowe Pnącze

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. akebia Migdałek11 on 13.06.2017
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Śliczna roślina, sadzonki ładne, dobrze nawodnione.

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem

[profiler]
Memory usage: real: 29884416, emalloc: 28418240
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem