Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Aktindia Ken's Red Mini Kiwi  Owoce Czerwone żeński Aktindia Ken's Red Mini Kiwi  Owoce Czerwone żeński Aktindia Ken's Red Mini Kiwi  Owoce Czerwone żeński Aktindia Ken's Red Mini Kiwi  Owoce Czerwone żeński

Aktindia Ken's Red Mini Kiwi Owoce Czerwone żeński

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

17,67 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Aktindia Ken's Red Mini Kiwi Owoce Czerwone żeński

O Roślinie

Kiwi określane jest jako bomba witaminowa. Zawiera bardzo duże ilości witaminy C. Wystarczy jeden owoc aby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę.  Zawiera  także witaminę E i witamin z grupy B oraz potasu, cynku, fosforu i magnezu.  
OWOCE zawierają 4 razy więcej witaminy C niż cytryna!!!


Nowozelandzka, żeńska, czerwonoowocowa odmiana powstała ze skrzyżowania Actinidia arguta   i Actinidia melanandra. Owoce dojrzewają od połowy września do połowy października, nasłonecznione są (na zewnątrz i wewnątrz) intensywnie czerwone, a zacienione zielone. Owoce są duże długośCI do 4 cm a szerokość do 3 cm, smaczne, ale bez wyraźnego aromatu, są trwałe, nie mięknące nadmiernie po dojrzeniu, dlatego powinny nieźle znosić transport. Wytrzymuje mrozy do -25C


Bardzo atrakcyjne pnącze dorastające w Polskich warunkach  do 4 m. Ken's jest odmianą żeńską. Zapylaczem może być odmiana ISSAI - DOSTĘPNA NA NASZYCH AUKCJACH.Rośnie bardzo dynamicznie jak to już przystało na pnącza. Są stosunkowo mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby oraz szkodniki, ponadto dobrze znoszą warunki miejskie. Z jednej dorosłej rośliny  można zebrać nawet 100-200 szt tych owoców.Rośliny traktowane są często jako pnącza ozdobne, stanowiące świetną osłonę płotów, murów, pergoli i altan. Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

POJEMNIK P9 

WAGA 0,5kg

Wymagania

Aktinidia jest rośliną dwupienną, zatem warunkiem ukazania się owoców na osobnikach żeńskich jest posadzenie w pobliżu przynajmniej jednego egzemplarza męskiego. Najlepsze stanowisko dla  aktinidii to miejsce słoneczne o żyznej idość wilgotnej glebie. Przed posadzeniem pnącza należy wykopać obszerny dół o głębokości pół metra i wypełnić go torfem lub kompostem zmieszanym z gliną.

Aktinidia nie jest podatna na choroby grzybowe, mszyce czy gąsienice

Aktinidia ostrolistna z powodzeniem mogą być uprawiane w naszym klimacie. W zależności od odmiany wytrzymująca mrozy od -23C do -35C.


Roślinę możemy pozostawić swobodnemu wzrostowi, traktując je jako rośliny ozdobne i przycinać pędy nadmiernie zagęszczające lub przeszkadzające. Pamiętajmy jednak że taka roślina rozpocznie owocowanie później i będzie mieć mniej owoców. Aby uzyskać możliwie najwięcej ładnych owoców dobrej jakości, powinno się rośliny  silnie ciąć, pamiętając, że owocują pędy 2 i 3 letnie, prowadzone poziomo.

Szczegóły

Aktindia Ken's Red Mini Kiwi Owoce Czerwone żeński

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem