Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana

Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

16,74 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana

O Roślinie

Kiwi określane jest jako bomba witaminowa. Zawiera bardzo duże ilości witaminy C. Wystarczy jeden owoc aby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę.  Zawiera  także witaminę E i witamin z grupy B oraz potasu, cynku, fosforu i magnezu.  

OWOCE zawierają 4 razy więcej witaminy C niż cytryna!!!

ISSAI to japońska, obupłciowa, samopylna odmiana, o zwartym pokroju. Owoce dojrzewają w połowie października, są one średniej wielkości, wydłużone (2,5-4 cm długości i 1,5-2,5 cm szerokości), zielone, dosyć smaczne. Plenna odmiana, rozpoczynająca owocowanie już następnego roku po posadzeniu. Wytrzymuje mrozy do około -25C.

Bardzo atrakcyjne pnącze dorastające w Polskich warunkach  do 4 m. Issai jest odmianą obupłciowa. 

Kolebką tej rośliny są południowe Chiny..  Rośnie bardzo dynamicznie jak to już przystało na pnącza. Są stosunkowo mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby oraz szkodniki, ponadto dobrze znoszą warunki miejskie. Z jednej dorosłej rośliny  można zebrać nawet 100-200 szt tych owoców.

Rośliny traktowane są często jako pnącza ozdobne, stanowiące świetną osłonę płotów, murów, pergoli i altan. Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

POJEMNIK P9    Waga 0,5kg

Wymagania

Aktinidia jest rośliną dwupienną, zatem warunkiem ukazania się owoców na osobnikach żeńskich jest posadzenie w pobliżu przynajmniej jednego egzemplarza męskiego.

Najlepsze stanowisko dla  aktinidii to miejsce słoneczne o żyznej idość wilgotnej glebie. Przed posadzeniem pnącza należy wykopać obszerny dół o głębokości pół metra i wypełnić go torfem lub kompostem zmieszanym z gliną.

Aktinidia nie jest podatna na choroby grzybowe, mszyce czy gąsienice

Aktinidia ostrolistna z powodzeniem mogą być uprawiane w naszym klimacie. W zależności od odmiany wytrzymująca mrozy od -23C do -35C.

Roślinę możemy pozostawić swobodnemu wzrostowi, traktując je jako rośliny ozdobne i przycinać pędy nadmiernie zagęszczające lub przeszkadzające. Pamiętajmy jednak że taka roślina rozpocznie owocowanie później i będzie mieć mniej owoców. Aby uzyskać możliwie najwięcej ładnych owoców dobrej jakości, powinno się rośliny  silnie ciąć, pamiętając, że owocują pędy 2 i 3 letnie, prowadzone poziomo.

Szczegóły

Aktinidia Kiwi Samopylna Issai Oobupłciowa Odmiana

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. OK! Pamela on 25.07.2019
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Sadzonki w dobrej cenie. Nie mogę doczekać się owoców. Myślę, że jestem w stanie już polecić! Zakupy w sklepie Gradenowo, paczka przyszła w podanym czasie realizacji.

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem