Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!! Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!! Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!! Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!! Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!!

Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!!

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

9,43 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!!

O Roślinie

Aronia pochodzi z Kanady. Krzewy dorastają do dwóch metrów wysokości. Owocują przez wiele lat. Ich owoce osiągają wielkość około dwóch centymetrów, mają czarny kolor i kulisty kształt. Aronia jest rośliną samopylną, która na zimę traci liście. 

Roślina doskonała do uprawy amatorskiej - ma małe wymagania uprawowe, jest wysoce mrozoodporna, niezwykle rzadko atakują ją choroby czy szkodniki. Owoce aronii doskonale nadają się na przetwory, są skarbnicą substancji odżywczych, witamin i minerałów.

Aronia Nero to bardzo obficie owocująca odmiana aronii. W pierwszych miesiącach rośnie bardzo intensywnie, ale osiąga max wysokość od 1 - 1,5 m. Wiosna krzew aronii pokrywa się licznymi kwiatami to stanowi niesamowitą ozdobę każdego ogrodu a jesienią jej liście przebarwiają się na pomarańczowo - purpurowy kolor.

Ze względu na łatwość uprawy i wartościowe owoce aronia czarna jest coraz częściej stosowana w uprawie działkowej. Warto hodować ją także dla celów dekoracyjnych, ponieważ jesienią liście efektownie przebarwiają się na kolor złocisty i czerwony. Krzewy sadzi się w rzędach, w odległości 1,5-2,0 m od siebie i ok. 3,5 m między rzędami.

POJEMNIK P9, WAGA 0,5kg

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

Najlepsze rezultaty otrzymamy uprawiając krzew na żyznym,  próchnicznym i  przepuszczalnym podłożu. Ziemia powinna być zasobna w składniki pokarmowe. 

Najkorzystniejsze dla rośliny jest miejsce nasłonecznione oraz wilgotne,  takie stanowisko korzystnie wpływa na plony.

Aronia należy do roślin, które są w stanie wytrzymać duże spadki temperatury. Nawet do -40C w przypadku krzewów. 

Do nawożenia aronii najbardziej nadaje się obornik, a z nawozów mineralnych warto wiosna stosować azotowe, jesienią zaś potasowe i fosforowe.

Cięcia krzewy aronii w pierwszych latach po posadzeniu nie wymagają, usuwamy tylko pędy uszkodzone. Krzewy starsze silnie się zagęszczają i powinny być systematycznie cięte w celu utrzymania ładnego pokroju rośliny. Staramy się usuwać pędy starsze niż sześcioletnie. Najlepiej ciąć aronię wczesną wiosną, w kwietniu, lub późną jesienią po zbiorze owoców. Można też wykonać ciecie na przedwiośniu - w lutym - marcu.

Szczegóły

Aronia Nero Mnóstwo Owoców!!!

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. aronia Hanna on 13.06.2017
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Bardzo ładne sadzonki, tak jak w tytule-mnóstwo owoców. Owoce przepyszne!

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem