Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula

Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

13,50 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula

O Roślinie

Berberys Goldalita to karłowa, wolno rosnąca odmiana osiągająca zaledwie 50 cm wysokości przy takiej samej szerokości. Ma kopulasty i zwarty pokrój. Jego przyrost roczny to około 5 cm.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowate, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Liście są bardzo gęsto ułożone na pędach jaskrawo żółte w sezonie wiosennym i letnim Jesienią przebarwia się na intensywnie pomarańczowo - czerwony kolor przez co sprawia wrażenie płonącego krzewu. Bez wątpienia można tu powiedzieć że jest to jeden z ładniejszych jesiennych krzewów.

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.


POJEMNIK P9, Waga 0,5kg

Odnośnie wielkości danej sadzonki prosimy o telefon do nas.

Wymagania

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Berberysy mogą rosnąć na każdej glebie, chociaż najbardziej optymalne są gleby próchnicze, lekko wilgotne. Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.

Najlepszy efekt uzyskamy sadząc go w większej grupie. Dobrze będzie się prezentował w zestawieniu z berberysami o takiej samej miniaturowej formie np. Admiration , Bagatelle,Kobold, Concorde.


W słonecznym miejscu można posadzić krzewy razem z wrzosami, tworząc kompozycję atrakcyjną aż do później jesieni, łatwą w utrzymaniu. Sprawdzi się w roli obwódki i jako roślina okrywowa w miejscu nasłonecznionym. Często w tej roli spotkać go można w zieleni miejskiej. Ładnie prezentuje się posadzony wzdłuż ścieżek

 

Szczegóły

Berberys Goldalita żółta Gęsta Kula

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem