Altany ogrodowe oraz tarasy pełnią rolę szczególną na naszych posesjach. Stanowią bowiem strefę relaksu, gdzie latem skupia się nasze życie rodzinne i towarzyskie. To tu na fotelach i leżakach odpoczywamy na łonie natury, cieszymy się świeżym powietrzem, słońcem, zielenią i kolorem kwitnących kwiatów. W pogodne, ciepłe dni z ogromną radością spożywamy w nich posiłki w rodzinnym gronie, a wieczorami zapraszamy do wspólnego biesiadowania przyjaciół. Stąd tak ważne, aby w altanach i na tarasach znalazły się wygodne, solidne meble ogrodowe.

 

altany ogrodowe - gardenowo.pl

 

Meble ogrodowe na taras

O ile altana ogrodowa jest odpowiednim miejscem na duży stół jadalny oraz komplet krzeseł, o tyle na tarasie doskonale sprawdzają się wygodne fotele wraz z niewielkim, kawowym stolikiem. W ostatnich latach szczególnie modny jest technorattan, którego pleciona konstrukcja jest bardzo wytrzymała, odporna na zmienne warunki atmosferyczne, w tym słońce, wiatr, deszcz. W połączeniu z obszytymi jasnym materiałem miękkimi poduchami, tak jak w przypadku zestawu mebli ogrodowych Elegante wygląda naprawdę efektownie.

Zestaw Mebli Ogrodowych ELEGANTE Ciemny Brąz

Meble do altany

Meble do altany mogą być wykonane z wikliny, technorattanu, plastiku, metalu lub drewna. Pierwsze spośród wymienionych bardzo ładnie prezentują się na tle ogrodu, lecz niestety nie idzie to w parze z wytrzymałością. Materiał ten nie jest odporny na wilgoć, a wystawiony na palące słońce szybko niszczeje. Meble z technorattanu, jak już zostało wspomniane są niesamowicie solidne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w ogrodzie. Z kolei meble plastikowe są lekkie i praktyczne, a także dostępne w bogatej palecie kolorów i wzorów. Z reguły cechują się trwałością - są niepodatne na odkształcenia pod wpływem wysokiej temperatury, ani też na odbarwienia i plamy. Ważne jednak, aby wybierać komplety z domieszką żywic utwardzających tworzywo. Meble metalowe choć sprawiają wrażenie ciężkich i niewygodnych, w rzeczywistości zapewniają wysoki poziom komfortu, ale również dobrze się prezentują, zwłaszcza w komplecie z wielobarwnymi poduchami. W końcu meble ogrodowe z drewna wydają się tymi, które najlepiej pasują do altan. Wykonane z sosny, akacji, buku, dębu bądź teku ławy i krzesła pasują niemalże do każdego stylu.

 

 Meble ogrodowe

ozdoby i meble ogrodowe do ogrodu Gardenowo