Obok szkodników - np. lisów, kun, myszy, kretów, ślimaków, prawdziwym utrapieniem dla każdego ogrodnika są chwasty, nad którymi często niestety bardzo trudno zapanować. Jak na złość wyrastają one między warzywnymi rabatami, obok drzew i krzewów ozdobnych, a nawet w donicach i skrzynkach z kwiatami. Czasem możemy mieć wrażenie, że co byśmy nie zrobili, jak dobrze nie przygotowalibyśmy gleby pod uprawy, prędzej czy później i tak, przy hodowanej roślinności pojawią się pokrzywy, oset, żółtlica, mlecz, babka zwyczajna itp. Oczywiście istnieje sporo środków chemicznych służących odchwaszczaniu gleby, jednak w przypadku przydomowych ogrodów lub działek zlokalizowanych na terenie ogródków miejskich, niewątpliwie warto postawić na metody mechaniczne, czyli pielenie. Tym bardziej, że pomocą służą nam praktyczne narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów.

 

Motyczka

motyczka haczka Gardenowo

 

Narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów, czyli widły przede wszystkim

Posiadając własny kawałek ziemi, rzeczą oczywistą jest to, że nie obędzie się bez inwestycji w narzędzia ogrodnicze. Chcąc zminimalizować ilość chwastów wyrastających obok kwitnących, a później dających plony roślin, w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować glebę pod uprawy. W tym celu niezbędne okazują się widły, będące jednymi z najbardziej standardowych narzędzi ogrodniczych do usuwania chwastów. Ziemię warto przekopać z pomocą wideł na głębokość około 12 cm. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie nam wyjąć z ziemi wszystkie chwasty, co istotne, wraz z korzeniami. Po kilku dniach dobrze powtórzyć tę czynność.

 

Spulchniacz

spulchniacz Gardenowo

 

Narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów - kultywator i motyka do pielenia

Poza dużymi, ręcznymi narzędziami ogrodniczymi typu widły, w dalszych zabiegach pielęgnacyjnych zlokalizowanych wokół upraw rabat owocowych i warzywnych, a także roślin dekoracyjnych, niewątpliwie warto wyposażyć się w mniejsze narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów. Na szczególną uwagę zasługują tu poręczny, solidne kultywator, który pozwoli nam odpowiednio spulchnić ziemię oraz motyka, z pomocą której następnie pozbędziemy się chwastów. Bardzo funkcjonalnymi narzędziami ogrodniczymi do usuwania chwastów są również dwustronne motyki, które prócz standardowego, płaskiego zakończenia do pielenia posiadają trójząb do spulchniania ziemi.

 

Wycinacz

wycinacz do chwastów i szparagów Gardenowo

 

Narzędzia Ogrodnicze

narzędzia ogrodnicze spulchniacz widły Gardenowo