Pośród oferty olejów naszego sklepu można znaleźć m.in. pozyskiwany z liści i młodych gałązek drzewa Melaleuca alternifolia olejek z drzewa herbacianego. Ekstrakt otrzymywany z rośliny porastającej głównie dzikie tereny, a obecnie także specjalne uprawy w Australii oraz Nowej Zelandii od lat ceniony jest za swe właściwości lecznicze. Na wstępie warto również zaznaczyć, że nazwa - „drzewo herbaciane” nie ma nic wspólnego z gorącym naparem, który zwykliśmy pijać do śniadania, kolacji czy też podwieczorku. Określenie te wzięło się stąd, że niegdyś z liści rośliny parzono uzdrawiający napój. Wobec tego, czym jest olejek z drzewa herbacianego? Jak stosować ten produkt?

jak stosować olejek z drzewa herbacianego

Skład olejku z drzewa herbacianego

Jak już wspomnieliśmy na wstępie olejek z drzewa herbacianego z pomocą destylacji parowej produkuje się z liści i małych gałązek drzewa, którego łacińska nazwa brzmi Melaleuca alternifolia. Jak dotąd znanych jest ponad 100 różnych składników zawartych w tymże ekstrakcie. Najważniejsze z nich to cyneol, pinen oraz Terpinen-4-ol, terpiny i terpineole. Większość zbawiennych właściwości olejek ten zawdzięcza jednak Terpienenowi-4-ol, który łagodzi uszkodzenia wywołane chorobami skóry, a także Cyneolowi przynoszącemu ulgę w przeziębieniu.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego można stosować na wiele sposobów - m.in. bezpośrednio na skórę, rozcieńczać z kosmetykami i różnego rodzaju produktami do pielęgnacji, w aromaterapii, a nawet jako odkażający i zapachowy dodatek do prania. Szczególną uwagę powinny na niego zwrócić osoby borykające się z problemami skórnymi, infekcjami w jamie ustnej i paradontozą, stanami zapalanymi i chorobami górnych dróg oddechowych. Wszyscy możemy zaś po niego sięgać w celu obrony przed owadami i do pielęgnacji stóp, kąpieli i smarowania całego ciała. W okresie jesienno-zimowym, gdy dopada nas przeziębienie warto kilka kropli tegoż oleju dodać do inhalacji, dzięki której doskonale oczyścimy drogi oddechowe, zatoki, a w efekcie pozbędziemy się kataru i kaszlu. W końcu, podobnie jak niektóre naturalne oleje, ten z drzewa herbacianego również jest skuteczną bronią w walce z trądzikiem.