Większość osób, które budują lub kupują dom zastanawia się nad tym, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń na parkowanie samochodu. Wiata czy garaż? To pytanie zadaje sobie masa ludzi. Jak to zwykle bywa, zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną opcję, warto zapoznać się z zaletami, a także wadami obu konstrukcji. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza inwestycja będzie dobrze przemyślana, a co za tym idzie, podejmiemy słuszny dla siebie wybór. A zatem, wiata czy garaż?

Wiata czy garaż? Zalety i wady garażu

Jak już zostało wspomniane we wstępie, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o to, co lepsze, wiata czy garaż, przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jakie zalety oraz wady możemy przypisać do jednego i drugiego rozwiązania. Zacznijmy może od finansów. Budowa garażu przede wszystkim pochłania bowiem zdecydowanie większą część budżetu, aniżeli budowa lub kupno gotowej już wiaty. W cenie garażu możemy dla przykładu wznieść dość duży salon, który jak wiadomo jest w każdym domu pomieszczeniem reprezentacyjnym. Poza tym betonowy garaż, a szczególnie taki dwustanowiskowy nie tylko zajmuje sporo wolnej przestrzeni, ale również zaczyna dominować nad całym ogrodem, przytłaczać. Zastanawiając się jednak, co będzie dla nas odpowiedniejsze, wiata czy garaż, nie zapominajmy o niewątpliwych zaletach garaży. Pośród nich możemy wymienić doskonałą ochronę przed opadami, mrozem oraz ewentualnymi złodziejami.

 

Wiata Garażowa Genie Jednostanowiskowa

wiata czy garaż

 

Wiata czy garaż? Zalety i wady wiaty garażowej

Kontynuując temat różnych sposobów garażowania samochodu na przydomowej działce, przechodzimy do przedstawienia zalet i wad wiaty garażowej. Plusy i minusy obu rozwiązanie z pewnością pomogą wielu osobom odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze, wiata czy garaż, a co za tym idzie wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Do niewątpliwych zalet wiat garażowych należy zaliczyć zdecydowanie niższy w porównaniu do tradycyjnych garaży koszt budowy/kupna, a także atrakcyjny wygląd. Wykonane z drewna konstrukcje dają poczucie lekkości, a także prezentują się nadzwyczaj korzystnie na tle krzewów, drzew i murawy. Wobec tego, śmiało możemy powiedzieć, że wiata prócz funkcji praktycznej, może również pełnić rolę ozdoby. Co więcej, odpowiednio zaprojektowana ochroni samochód przed deszczem, śniegiem, mrozem i słońcem wcale nie gorzej aniżeli garaż.

Wiaty i Garaże

drewniana wiata garazowa Gardenowo