Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Borówka Brusznica Runoa  Bielawskie Oryginalna Borówka Brusznica Runoa  Bielawskie Oryginalna Borówka Brusznica Runoa  Bielawskie Oryginalna Borówka Brusznica Runoa  Bielawskie Oryginalna

Borówka Brusznica Runoa Bielawskie Oryginalna

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

14,91 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Borówka Brusznica Runoa Bielawskie Oryginalna

O Roślinie

Borówka brusznica znana u nas także pod nazwą borówki czerwonej, jest krzewinką należącą do roślin wrzosowatych, osiągającą wysokość 30 cm przy podobnej średnicy. Odmiana o poduszkowatym pokroju, nie występująca w lasach i znacznie przewyższająca odmiany dzikie pod względem owoców i ich walorów smakowych. Bardzo silnie rośnie i silnie się krzewi.

Kwiaty zebrane w kwiatostan, tworzące grono, osadzone na krótkich szypułkach, Koloru białego z różowawym odcieniem Wygląda bardzo dekoracyjne w porze kwitnienia. Błyszczące owoce są duże i kuliste o czerwonym zabarwieniu.

Kwitnie od maja do lipca. Owoce bardzo trwałe dzięki zawartości kwasu benzoesowego.Dojrzewają dwa razy w ciągu roku, w połowie sierpnia oraz w październiku.W okresie zimowym nie traci liści, ponieważ jest to roślina zimozielona. Dobrze znosi nawet bardzo niesprzyjające warunki klimatyczne.Może stanowić dekoracyjny fragment ogrodu lub podszycie w uprawie borówki wysokiej oraz jako roślina okrywowa pod wysokimi drzewami lub wielkokwiatowymi azaliami.

W amatorskiej uprawie poleca się sadzić rośliny w rozstawie 25 cm x 25 cm lub 25 cm x 50 cm. Z gęściej posadzonych roślin wcześniej uzyska się obfite zbiory owoców, a z posadzonych w luźniejszej rozstawie uzyskuje się dob­re plonowanie w późniejszym okresie.

Owoce idealnie nadają się do produkcji przetworów stanowiących cenny dodatek do mięsnych potraw.

POJEMNIK P9 

WAGA 0,5kg

Wymagania

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Rośliny borówki brusznicy wymagają próchnicznej, kwaśnej, świeżej gleby, zmieszanej z piaskiem. Najlepiej ściółkować rośliny warstwą 10 cm trocin lub drobno zmielonej kory, które wzbogacają glebę w próchnicę, utrzymują korzystne dla borówki pH gleby(pH 3,5-5,0). Trociny utrzymują dostateczną wilgotność i ułatwiają odchwaszczanie. Rośliny należy systematycznie podlewać, ze względu na płytki i delikatny system korzeniowy.

Roślina w pełni mrozoodporna
Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych

Szczegóły

Borówka Brusznica Runoa Bielawskie Oryginalna

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem