Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Cyprysik Groszkowy Filifera Nana Cyprysik Groszkowy Filifera Nana Cyprysik Groszkowy Filifera Nana

Cyprysik Groszkowy Filifera Nana

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

17,82 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Szczegóły

Cyprysik Groszkowy Filifera Nana

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

Informacje dodatkowe

Cyprysik Groszkowy Filifera Nana

O Roślinie

Karłowa, jednak bardzo urodziwa odmiana cyprysika groszkowego. Rośnie dośc wolno, po kilkunastu latach dorastając do 50 cm wysokości i 50-80 cm szerokości. Bardzo stare egzemplarze w sprzyjających warunkach potrafią dorosnąć nawet do 1,5m wysokości i 3m szerokości. Osiągnięcie aż takich rozmiarów zajmuje roślinie ok. 30 lat, dlatego nie należy obwiać się sadzić tych roślin w małych ogrodach.

Cyprysik Groszkowy to roślina o charakterystycznym wyglądzie, którą rozpoznamy dzięki cienkim, sznurkowatym pędom, kaskadowo zwisającym od czubka aż do samej ziemi. Pędy rosną poziomo, a przewieszające się z ich końców wiotkie przyrosty tworzą bardzo efektowną zieloną fontanne. Barwa rośliny utrzymuje na niej przez cały rok.

Ze względu na swoje rozmiary i ciekawy wygląd może być stosowany zarówno w prostych zestawieniach złożonych z kilku gatunków, jak i na dużych, wielogatunkowych rabatach.

Odmiana 'Filifera Nana' bardzo atrakcyjnie prezentuje się pojedynczo, na niewielkiej przestrzeni w ogrodach przydomowych. Jest doskonałym wyborem do urozmaicania ogrodów skalnych lub ożywienia kolorystyki wrzosowisk. Ciekawie wygląda sadzona w większych grupach, gdzie tworzy duże, nieregularne kompozycje. Roślina doskonale nadaje się do sadzenia nad oczkiem wodnym.

Wymagania

 

Jak już na cyprysa przystało odmiana ta preferuje żyzne, wilgotne gleby, lecz poradzi sobie w przeciętnej (nie piaszczystej) ziemi ogrodowej. Cyprysiki groszkowe lubią gleby kwaśne i lekko kwaśne, źle rosną na zasadowych. Pamiętajmy, by zakwasić mu ziemię w trakcie sadzenia.

Preferuje stanowisko osłonięte od wiatru, słoneczne nawet na bezpośrednim słońcu lecz poradzi sobie całkiem dobrze również w półcieniu.

Atutem rośliny jest niewątpliwie duża mrozoodporność oraz wytrzymałość na zanieczyszczone powietrze, dzięki czemu może być stosowana w miejskich ogrodach przydomowych. Roślina mrozoodporna.

 

Przedmiotem aukcji jest dwuletnia  sadzonka w pojemniku P9 . Pojemnik jest o wymiarach 9x9x10 cm. 

Sadzonka posiada silny i zdrowy system korzeniowy, który zapewnia sukces w uprawie przy zachowaniu odpowiednich warunków upraw dla danego gatunku.

Prosimy pamiętać, że ZDJĘCIE oferowanej sadzonki wykonaliśmy w okresie jej pełnej wegetacji - okres letni.

Przypominamy, że rośliny to żywe organizmy i należy pamiętać że w każdym miesiącu ta sadzonka będzie wyglądać inaczej.

Rośliny, które Państwo kupujecie w okresie wczesnowiosennym oraz późno jesiennym pozbawione są liści oraz niezdrewniałych pędów (nie posiadają liści). W okresie jesiennym przebarwiają się także liście (nie będą zielone). Również byliny pozbawione są zazwyczaj części naziemnej.      

                           
  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi