Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty

Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

41,04 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty

O Roślinie

Dereń to przepiękne małe drzewko liściaste pochodzące z Japonii. W naszym klimacie dorastające do 4-5 metrów wysokości przy szerokości około 3 metrów. Często raczej jest spotykana forma o  pokroju krzaczastym.

Starsze rośliny mają gałęzie rozpostarte poziomo. Z wiekiem ich kora się łuszczy.

Liście Derenia Kousa Satomi są ciemnozielone, jajowate lub kuliste. Jesienią przybierają piękną jaskrawoczerwoną barwę. 

Interesująca odmiana, szczególnie efektowna w okresie kwitnienia. Krzew o wzniesionych pędach, z wiekiem bardziej rozpostartych. Wzrost wolniejszy niż gatunku. Osiąga wysokość 2- 3 m i szerokość do 2 m. Kwiaty pojawiają się w czerwcu początkowo białe, szybko różowiejące, a nawet czerwieniejące. Po przekwitnięciu podsadki odpadają, a z kwiatostanów rozwijają się czerwone owoce. Owoce są jadalne.

Ten rzadki krzew uprawiany ze względu na przepiękne kwiaty w odcieniu różu to kolekcjonerska trudna do dostania w centrach ogrodniczych bądź szkółkach odmiana. 

Sadzony jako ciekawa niecodzienna i rzadka ozdobna roślina o pięknych dużych kwiatach. Bardzo cenny krzew do parków i ogrodów. Podczas kwitnienia krzew jest cały obsypany różowymi kwiatami o dużych różowych przysadkach podkwiatowych, co daje mu niesamowity wygląd.

 

 

Wymagania

Dereń kousa wymaga gleby bogatej w próchnicę, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Podłoże powinno być świeże i przepuszczalne. Jeżeli sadzimy go na podłożu gliniastym musimy wymieszać w dołku podłoże wraz z kwaśnym torfem i piaskiem które sprawią że podłoże będzie napowietrzone i luźniejsze . 

Dereń Kousa Satomi nie toleruje podłoży wapiennych i podmokłych. Jeśli w naszym ogrodzie rosną dzikie rośliny takie jak rumianek czy babka, to gleba jest kwaśna i odpowiednia dla derenia. Po wykopaniu dołu pod krzew warto rozrzucić na jego dnie drenaż w postaci żwiru i wymieszać go z glebą.

Jak większość dereni, gatunek ten najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym lub częściowo zacienionym. Jest dość odporny na mróz, ale lepiej sadzić go w miejscach osłoniętych.

 

 

Parametr Wartość
Rozmiar Pojemnik P11
Wiek sadzonki 3 lata

Szczegóły

Dereń Kousa Satomi Piękne Kwiaty

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem