Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica Silver Falls Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica Silver Falls

Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica Silver Falls

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

15,31 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica Silver Falls

O Roślinie

Paprocie to jedne z podstawowych roślin ozdobnych, które warto uprawiać w zacienionych zakątkach ogrodu. Do gatunków paproci, które warto polecić należą także wietlice. Stanowią one ciekawy akcent na rabacie i dostępne są w wielu odmianach. 

Są to efektowne rośliny charakteryzujące się ozdobnymi, kolorowymi, miękkimi, pierzastymi liśćmi w różnych kolorach.

Jedną z odmian wartych polecenia jest Metallicum. Jest to paproć o pięknie wybarwionych liściach, regularnym pokroju, "nie zaśmiecająca" rabaty zbędnymi odrostami. Jej podwójnie pierzaste liście przybierają intensywnie srebrzysty odcień. Niewysoka, dorastająca do 30 - 40 cm. Ładnie się rozrasta, rośnie w kępie i jest zwarta. Prawdziwa perełka wśród ogrodowych paproci.  

Wietlice znakomicie nadają się do posadzenia w miejscach lekko zacienionych, pod drzewami. Atrakcyjnie wyglądają posadzone na rabatach bylinowych z innymi paprociami bądź w towarzystwie np. żurawek, funkii, traw ozdobnych czy innych bylin. Te ogrodowe paprocie doskonale nadają się do ogrodów naturalnych i na skalniaki.

POJEMNIK P9 Waga 0,5kg

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Wietlica wymaga dość żyznej i stale wilgotnej gleby. Sadząc paprocie należy przygotować podłoże z ziemią próchniczą, która to dość długo zatrzymuje w sobie wilgoć. Po wysadzeniu warto obsypać wierzchnią warstwę gleby wiórkami kory wymieszanymi z suchymi liśćmi.

Preferują stanowisko pólcieniste do cienistego.

Paprocie nie wymagają nawożenia, wystarczy raz do roku podsypać je na wiosnę kompostem. Uschnięte liście paproci powinno się usuwać dopiero na wiosnę, gdyż w okresie zimowym chronią system korzeniowy przed mrozem, a oprócz tego potrafią być piękną dekoracją zimowego ogrodu.

Szczegóły

Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica Silver Falls

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem