Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana

Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

12,07 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana

O Roślinie

Funkie to królowe cienia, niezawodne byliny, które doskonale okrywają teren pod koronami drzew, wytwarzając dużo pięknych liści. Dodatkową ich zaletą jest to, że kwitną latem. Odmiana o efektownych, dużych liściach, wiosną kremowożółtych z zielonym brzegiem. Latem liście zielenieją. Kwiaty bladofioletowe, w długich kwiatostanach. Dość późno zaczyna wegetację. Dorasta do 50cm wysokości przy szerokości 30 cm. Do sadzenia w małych grupach, po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m² - 5. Hosty to byliny o bardzo szerokim zastosowaniu, królowe cienia i półcienia.

Warto je stosować jako rośliny okrywowe w naturalistycznych założeniach, do donic i pojemników, na rabatach bylinowych i z krzewami. Hosty to dobry materiał do ogrodów nowoczesnych.

Wymagania

Najlepszą cechą funkii jest to, że posadzone na odpowiednim stanowisku (bez ostrego słońca i w wilgotnym podłożu) praktycznie nie potrzebują opieki - przez wiele lat mogą rosnąć w jednym miejscu. Ta odmiana może być sadzona w głębokim cieniu, czyli w miejscu, gdzie mamy tylko rozproszone promienie słoneczne. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

Funkie wymagają podlewania w czasie suszy. Hosty są mrozoodporne. Wystarczającym zabiegiem chroniącym przed zimnem jest ściółkowanie.

Szczegóły

Funkia Hosta Albopicta Kolejna Odmiana

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem