Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat

Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

17,82 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat

O Roślinie

 

Hortensja Dębolistna Snowflake jest bardzo rzadko spotykana odmiana, trudna do zdobycia -  to wręcz rarytas dla kolekcjonerów !
Hortensja dębolistna pochodzi z południowo-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych. W naszym kraju jest jeszcze mało popularna jednak szybko zdobywa uznanie z uwagi na swój niezwykle oryginalny wygląd.


Największą jej ozdobą są ciemnozielone bardzo duże dochodzące do 20 cm skórzaste liście. Jesienią przepiękne się przebarwiają malując nasze ogrody Tak ja sama nazwa mówi liście przypominają kształtem te rosnące u dębu.
 
Podczas kwitnienia hortensja wygląda wręcz zjawiskowo. Jego bardzo atrakcyjne, białe, wiechowate kwiatostany w kształcie różyczek rozwijają się od lipca do jesieni, osiągając do 30 cm długości . Z nastaniem okresu przekwitania kwiaty różowieją od końca dając dwukolorowy efekt.


Warto docenić tą odmianę hortensji i posadzić ją w wyeksponowanym miejscu ogrodu – na froncie domu lub tuż obok tarasu Taki rarytas nie może rosnąć schowany w ostatnich rzędach. Możemy posadzić kilka krzewów obok siebie aby stworzyły piękną alejkę. Pięknie się prezentuje także rosnąc samodzielnie jako soliter na trawniku.
Ze względu na swoje rozmiary hortensja dębolistna doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów przydomowych i japońskich.

Wielkość docelowa:

Wysokość ok 1,5m

Szerokość ok 1,5m

Wymagania

 

Hortensje to bardzo okazałe krzewy liściaste łatwe w uprawie, pod warunkiem że stosujemy się do podstawowych zasad ich pielęgnacji. 

Hortensje preferują stanowiska półcieniste, zbytnie nasłonecznienie powoduje szybką utrate wody, czego skutkiem jest usychanie krzewu. Ważne jest również, aby hortensja rosła w kwaśnej lub lekko kwaśnej glebie. 

Przed posadzeniem rośliny pamiętajmy aby zwrócić uwagę czy ziemia jest wystarczająco zakwaszona - jeśli nie wymieszajmy ją z kwaśnym torfem.

Pamiętajmy również aby odchwaścic miejsce w którym będziemy sadzić nasze rośliny. Dołek powinien być minimum dwa razy większy od bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Krzew sadzimy na takiej samej głębokości jak w doniczce.  

Uzupełniamy dołek podłożem wcześniej wymieszanym z kwaśnym torfem. Po posadzeniu mocno udeptujemy ziemię wokół, taby powstało zagłębienie, tóre umożliwi zatrzymywanie się większej ilości wody. 

Aby zachować kwaśność gleby możemy ją ściółkować igliwiem, korą bąź zastosować specjanle nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych. Nawożenie rośliny rozpoczynamy wiosną specjalnymi nawozami do hortensji ogólne dostępnymi w centrach ogrodniczych. Zakończyć należy już w lipcu, ponieważ powinna się ona przygotować do zimowego spoczynku.

Hortensje krzewiaste są w pełni  mrozoodporne i na zimę nie wymagają  okrycia. Jedynie przed nastaniem mrozów u nasady pędów warto usypać kopczyk z kory, trocin lub próchniczej ziemi

 

Szczegóły

Hortensja Dębolistna Snowflake Jedyny Taki Kwiat

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Polecam!!! Kasia on 25.07.2019
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Śliczny okaz, polecam!

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem