Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze

Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

21,42 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze

O Roślinie

Rewelacyjna, nowa odmiana rodząca owoce o unikatowej, bursztynowożółtej barwie, większe i słodsze niż u gatunku. Jagody Goji stosowane są od stuleci w tradycyjnej medycynie chińskiej, koreańskiej, japońskiej i tybetańskiej. Owoce o nietypowej, bursztynowożółtej barwie, jadalne i smaczne, słodkie, potocznie zwane jagodami Goji; dojrzewają VIII˗X. Kolcowój pospolity to krzew, którego wysokość nie przekracza zazwyczaj 2 metrów. Gałązki są łuskowate, zwisające i pokryte kolcami. Liście mają nie więcej niż 6 cm długości, są szarozielone, ostre, stępione na końcach, grube oraz szorstkie.

Roślina pochodzi z Chin, ale rozprzestrzeniła się i dziś można ją spotkać niemal w każdym zakątku świata. Ta owocodajna, bogata w przeciwutleniacze, minerały i witaminy roślina o bardzo wielu właściwościach leczniczych i odżywczych coraz częściej zaczyna gościć w naszych ogrodach. Źródłem aktywnych składników są przede wszystkim owoce które zawierają aminokwasy polisacharydy, karotenoidy oraz olejek eteryczny z seskwiterpeny. Dodatkowo roślina zawiera kwasy omega 6 oraz kwas linolowy.

W nasionach występują m.in. triterpeny i steroidy triterpenowe. Kora zawiera poliaminy oraz peptydy. Liście zaś obfitują w steroidy. Pszczelarze zapewne polubią również tę roślinę, gdyż urocze, w kolorze purpurowo-fioletowym kwiaty pojawiają się w końcówce maja i kwitną aż do sierpnia cały czas produkując kwiaty i owoce. Nie jest może najbardziej produktywna, ale na jesień w pasiece przyda się zapewne każda roślina zapewniająca choć trochę pożytków dla pszczół. Jagoda jest zapylana przez owady lub ulega samozapyleniu . Posadzenie więcej roślin obok siebie daje większe plony. Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

Wymagania

Kolcowój pospolity nie jest rośliną wymagającą jeżeli chodzi o wymagania glebowe, zadowoli go prawie każda gleba o dobrej przepuszczalności (używany jest do rekultywacji gleby). Kolcowój pospolity jest odporny na suszę, wytrzymuje mrozy do -26 C, z przykrytymi ściółką organiczną korzeniami nawet więcej.

Stanowisko w pełnym słońcu lub półcieniu, jednak owocuje lepiej w pełnym słońcu. Wymaga dość silnego przycinania.

Szczegóły

Jagody Goji Amber Sweet Żółte Słodsze

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem