Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki

Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

11,34 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki

O Roślinie

 

Jodła koreańska to gatunek naturalnie występujący w górach Półwyspu Koreańskiego. Jest to jeden z niższych gatunków jodeł, przydatny do uprawy w ogrodach przydomowych.

Wyróżnia się stosunkowo powolnym wzrostem. Dorasta maksymalnie do 6 m wysokości oraz 1,5 m szerokości. Cechą tego gatunku są igły – płaskie, jasnozielone u góry i kredowobiałe pod spodem.

Bardzo często już na ośmioletnich drzewkach ukazują się niezwykłe, niebiesko-fioletowe szyszki, które sterczą na gałęziach jak choinkowe świeczki. Rosną zwykle na wierzchołku drzewa. Z czasem brązowieją, a późną jesienią rozpadają się na drzewie.Dodatkową ozdobą są pionowo ustawione szyszki w kolorze fioletowym lub niebieskim.

Jodła koreańska wykorzystywana jest do nasadzeń pojedynczych lub grupowych, w ogrodach i zieleni publicznej. Jej wolno rosnące, karłowe odmiany polecane są do ogrodów wrzosowiskowych, skalnych, na rabaty i do uprawy w pojemnikach.

Wielkość docelowa

Wysokość ok 6m

Szerokość ok 1,5

Wymagania

 

Jodła koreańska należy do roślin niewymagających, łatwych w uprawie. Dobrze znosi suche powietrze i okresowy niedobór wody.

Drzewa oczywiście najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych, o kwaśnym odczynie, ale można je z powodzeniem sadzić również na glebach mniej zasobnych w składniki pokarmowe.

Drzewa należy sadzić na miejscach słonecznych, co sprzyja tworzeniu gęstej, regularnej korony oraz utrzymaniu dolnych gałęzi.

Pomimo swego południowego pochodzenia jodła koreańska jest całkowicie odporna na mrozy, doskonale więc sprawdza się w polskich ogrodach.

Szczegóły

Jodła Koreańska Sadzonki Niebieskie Szyszki

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Jodła rafi54 on 02.06.2017
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Szyszki niesamowite! Polecam

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem