Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy

Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

17,82 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy

O Roślinie

Duże drzewo osiągające w ojczyźnie do 20m wys. U nas jest uprawiana jako roślina ozdobna i rzadko osiąga takie rozmiary. Jej walorem jest to, że nie daje odrostów.

Jednym z dekoracyjnych drzew, które może stać się prawdziwą ozdobą naszego ogrodu jest leszczyna turecka. To drzewo należące do rodziny brzozowatych pochodzi z terenów południowo- wschodniej Europy i Azji Mniejszej, gdzie występuje naturalnie.

Leszczyna turecka jest jednym z najpiękniejszych drzew parkowych i ulicznych, efektownym o każdej porze roku. W okresie bezlistnym zwraca uwagę kształt korony - gęste drobne gałązki tworzące równiutki stożek wyglądają jak strzyżone. W marcu drzewo jest obwieszone bardzo długimi (8-12 centymetrów) żółtymi kotkami.  Latem obficie ulistniona, nie imają się jej żadne szkodniki ani choroby. Jesienią liście pięknie przebarwiają się na żółto.

Rodzi jadalne, niezwykle smaczne orzechy o średnicy ok. 2 cm. Cechują się one twardszą skorupą, niż w wypadku znanego i występującego powszechnie w naszym kraju krzewu leszczyny pospolitej.

Ze względu na dużą miododajność  jest drzewem bardzo cenionym przez pszczelarzy.

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.


Leszczyna Turecka może rosnąć na każdej glebie, ale najszybciej rośnie na żyznych glebach gliniastych. Stanowisko musi mieć słoneczne, tylko wtedy tworzy regularną koronę.

Atutem rośliny jest niewątpliwie duża mrozoodporność oraz wytrzymałość na zanieczyszczone powietrze, dzięki czemu może być stosowana w miejskich ogrodach przydomowych.

 

Parametr Wartość
Rozmiar Pojemnik P9
Wiek sadzonki 2 lata

 

Szczegóły

Leszczyna Turecka Smaczne Orzechy

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem