Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Mączka Bazaltowa Target Natural 3kg

Mączka Bazaltowa Target Natural 3kg

Nawóz wzbogacający glebę oraz ekologiczny sposób na zwalczanie mszyc, ślimaków i innych szkodników, a także ogranicza rozwój wielu chorób roślin.


 


 

11,70 zł

Marka: Target

Czas wysyłki: 24h

PRZEDPŁATA:

Paczkomaty InPost 24/7 11,00 zł
Kurier 14,00 zł

POBRANIE:

Kurier 16,00 zł
Brakuje 170,00 zł do darmowej wysyłki!

* dotyczy pierwszej przesyłki do 26kg

Szczegóły

Mączka Bazaltowa Target Natural 3kg

Mączka bazaltowa Target jest to produkt pochodzenia naturalnego, który powstaje poprzez zmielenie skały bazaltowej. Z uwagi na naturalne pochodzenie z powodzeniem może być stosowana w uprawach ekologicznych.

Mączka bazaltowa Target w swoim składzie zawiera szereg niezbędnych makro- oraz mikroelementów potrzebnych roślinom do życia. Najważniejsze związki bazaltu to tlenek krzemu, czyli tzw. krzemionka (około 50%), tlenek glinu (około 20%) oraz tlenek żelaza (5-10%). Ponadto bazalt zawiera wiele cennych makro- i mikroelementów (magnez, wapń, sód, potas, mangan, tytan, fosfor, siarka, bor, chrom, miedź, cynk, molibden, kobalt czy jod. Mączka bazaltowa ma zasadowy odczyn (pH powyżej 7).

Mączka bazaltowa Target jest niezwykle pomocna w nawożeniu gleb mocno wyeksploatowanych i nieurodzajnych. Doskonale uzupełnia nawozy organiczne (np. obornik, biohumus czy kompost) oraz przyspiesza proces kompostowania. Mączka bazaltowa to doskonały sposób na pozbycie się wielu gatunków uciążliwych szkodników (zwłaszcza mszyc) oraz ślimaków. Pomaga także ograniczyć rozwój chorób roślin. Produkt jest nietoksyczny dla roślin i bezpieczny dla ludzi (nie posiada okresu karencji). Mączka bazaltowa doskonale nadaje się także do zaprawiania nasion i cebulek. Stosowana podczas przesadzania stanowi doskonały nawóz startowy. Mączkę bazaltową warto także zastosować do piaskowania trawnika (zabieg zalecany na ciężkich i nieprzepuszczalnych glebach).

Po co stosować Mączkę bazaltową Target w ogrodzie?

1. Nawóz wzbogacający glebę w wiele niezbędnych mikroelementów

2. Ekologiczny sposób na zwalczanie mszyc, ślimaków i innych szkodników

3. Ogranicza rozwój wielu chorób roślin

4. Doskonała i naturalna zaprawa nasienna na kwiatów i warzyw

5. Wzbogaca kompost i przyspiesza jego rozkład

Idealny środek do Twojego ogrodu, 100% naturalny i bezpieczny powstały na bazie zmielonej skały wulkanicznej. Posiada bogaty skład minerałów korzystny dla roślin ogrodowych. Doskonały dodatek do kompostu bez ryzyka przenawożenia. Nadaje się pod wszystkie rośliny ogrodowe. Można ją wymieszać z glebą przed sadzeniem lub podsypywać pod rosnącymi już roślinami.

Stosowanie Mączki bazaltowej Target:

choroby grzybowe rośliny ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, warzywa, trawniki W okresie intensywnego wzrostu i dużego zagrożenia ze strony chorób grzybowych zabiegi zaleca się powtarzać najlepiej co tydzień. Do opylania stosuje się 1-2 kg mączki na 100 m2.

szkodniki roślin rośliny ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, warzywa, trawniki W okresie intensywnego wzrostu i dużego zagrożenia ze strony szkodników zabiegi zaleca się powtarzać najlepiej co tydzień. Do opylania stosuje się 1-2 kg mączki na 100 m2.

ślimaki rośliny ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, warzywa, trawniki W okresie intensywnego żerowania ślimaków zaleca się obsypanie grządek w celu stworzenia zapory utrudniającej przejście. Z 1 kg mączki uzyskamy zwykle 3-4 m ochronnej bariery. Zabiegi zaleca się powtarzać po intensywnych opadach deszczu.

niedobór składników pokarmowych (nawożenie) rośliny ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, warzywa, trawniki Zastosowana dawka Mączki bazaltowej Target zależy od jakości gleby i rodzaju uprawy. Przeciętnie w ogrodach na urodzajnych glebach wystarczy 2-3 kg na 100 m2 ogrodu. Przed założeniem trawnika i do pierwszego nawożenia na glebach bardzo ubogich można dawkę zwiększyć do 1,5-3 kg na 10 m2 uprawy. W uprawach sadowniczych zaleca się dawkować 10-15 kg mączki bazaltowej na 100 m2.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem