Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc

Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

13,50 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc

O Roślinie

Maliny są najczęściej spotykanymi w ogrodzie owocami, ponieważ charakteryzują się bardzo dobrym smakiem swoich owoców oraz stosunkowo łatwej uprawie. Krzewy te powinniśmy mieć na naszej działce czy naszym ogrodzie. .

Przy odpowiednim doborze odmian, maliny można smakować od końca czerwca, nawet do pierwszych przymrozków.

Malina właściwa (Rubus idaeus), krzew z rodziny różowatych, znana była bardzo dawno temu jako roślina lecznicza już w starożytności. Duża zawartość witaminy C, potasu oraz kwasów owocowych pobudza układ odpornościowy i wspomaga leczenie ran.

Malina 'Laszka' to polska licencjonowana odmiana deserowa. Szczególnie polecana do bezpośredniej sprzedaży owoców. Owocuje na dwuletnich pędach we wczesnym terminie.

Wzrost roślin jest średnio silny, pędy są sztywne, łukowato wygięte u wierzchołka. Kolce są licz­ne, lecz niewielkie, mało agresywne.

Dwuletnie pędy wydają dużą liczbę pę­dów owoconośnych średniej długości. Osiąga 1-1,5 m wysokości.

Owoce odmiany 'Laszka' są duże lub bardzo duże, wy­dłużone, żywo-czerwone z niewielkim omszeniem, bardzo smaczne.

Obfity plon owoców najwyższej jakości uzyskuje się przy optymalnych warunkach uprawy, tj. niewielkim zagęszczeniu pędów, optymalnym nawożeniu i właści­wych warunkach powietrzno-wodnych gleby. Charakteryzuje ją bardzo wczesny termin dojrzewania owoców - w otwartym gruncie jest to przełom czerwca i lipca.

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Glebę pod uprawę malin najlepiej nawieźć obornikiem na jesieni i głęboko przekopać, bo maliny lubią glebę żyzną, spulchnioną i próchniczną. Maliny w ogrodzie źle będą rosnąć na glebach bardzo piaszczystych i suchych oraz gliniastych i mokrych.

Odczyn podłoża powinien być zbliżony do lekko kwaśnego – pH 6,5. Jeśli jest za niski (zbyt kwaśny), należy glebę zwapnować, jeśli za wysoki (zbyt zasadowy) – zakwasić (najlepiej kwaśnym torfem, gdyż dostarczy również cennej próchnicy)..

Preferuje stanowisko słoneczne. Sadzimy co 0,5 m natomiast rzędy co 2m. Rośliny należy sadzić płytko, tak aby korzenie były przykryte warstwą gleby grubości około 2 cm. Po posadzeniu gleba powinna być mocno ubita, aby ułatwić spływanie i przytrzymywanie wody.

Roślina jest mrozoodporna.

WAŻNE: Przedmiotem aukcji jest dwuletnia sadzonka  w pojemniku P9. Pojemnik jest o wymiarach 9x9x10 cm.

Sadzonka posiada silny i zdrowy system korzeniowy, który zapewnia sukces w uprawie przy zachowaniu odpowiednich warunków upraw dla danego gatunku.

ZDJĘCIE oferowanej sadzonki zostało zrobione w okresie jej pełnej wegetacji  - okres letni

Rośliny są to żywe organizmy i należy pamiętać że w każdym miesiącu ta sadzonka będzie wyglądać inaczej. Nabywane w okresie wczesnowiosennym oraz późno jesiennym pozbawione są liści oraz niezdrewniałych pędów.

W okresie jesiennym przebarwiają się także liście. Byliny pozbawione są części naziemnej.

Szczegóły

Malina Wczesna Odmiana Laszka Duży Owoc

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem