Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony

Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

21,95 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony

O Roślinie

Coraz ciaśniej mieszkamy. Kurczą się nasze działki, zamieniając się niekiedy w zielone kawalerki. Jednak nawet w najmniejszym ogródku można się cieszyć roślinami pnącymi. Ich zaletą jest to, że wnoszą do ogrodu sporo witalnej swobody i pozwalają w małych przestrzeniach zyskać więcej intymności.

Milin amerykański to zdecydowana gwiazda wśród pnączy, która przykuwa wzrok ciekawymi trąbkowatymi kwiatami w ognistych barwach.

Sadząc to przepiękne pnącze można szybko uzyskać zasłonę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, kurzem, hałasem, spalinami. Milin umożliwia zasłonięcie nieestetycznych ścian, murów, szybko stworzy efektowną osłonę bądź miejsce ocienione.

Oferowana odmiana docelowo dorasta do 6 - 10 m przy czym rocznie przyrasta do 1,5m. Pnącze te charakteryzują złożone liście grubo ząbkowane dochodzące nawet do 20- 30 cm długości.

Największą jego zaletą są oczywiście kwiaty w kolorze pomarańczowym. Swym kształtem przypominają frezje.

Kwitnie bardzo obficie od lipca do września sporymi kwiatami dochodzącymi nawet do 9 cm długości i 5 cm średnicy. Razem z ciekawymi liśćmi tworzą unikatowe dekoracyjne zasłony.

Nadaje się do sadzenia przy ścianach, murach, bramach słupach, pergolach, altanach. Bardzo ciekawie będzie prezentował się milin prowadzony przy słupie w formie drzewa, więc warto pomyśleć także o takim oryginalnym rozwiązaniu w swoim ogrodzie.

POJEMNIK C2 WAGA 2kg 

Wymagania

Aby milin zachwycał znaczącymi, rocznymi przyrostami oraz pięknym kwitnieniem, należy zapewnić mu odpowiednie warunki.

Preferuje miejsce słoneczne do pół cienistego osłonięte od silnych wiatrów.

Ważnym czynnikiem gwarantującym sukces w uprawie jest także podłoże. Dobrze rośnie na żyznym, świeżym, przepuszczalnym i umiarkowanie wilgotnnym. W słoneczne dni musimy pamiętać o utrzymaniu jego wilgotności przez podlewanie.

Milin wymaga mocnych i stabilnych podpór, które będą w stanie utrzymać dużą masę pnącza

Bardzo ważnym zabiegiem wręcz niezbędnym do obfitego kwitnienia jest cięcie. Rozpoczynamy ten zabieg już wiosną po posadzeniu, ścinając wszystkie słabe pędy, zostawiając te najsilniejsze, które skracamy do około 15 cm. W kolejnych latach cięcie wiosenne, będzie miało na celu usunięcie przemarzniętych, uszkodzonych i słabych pędów. Przy konieczności przeprowadzenia cięcia odmładzającego, wszystkie pędy skracamy na długość około 30 cm.

Roślinę należy 2-3 razy nawozić w terminie od wiosny do połowy lipca. Glebę wokoło pnącza najlepiej wyściółkować.

Na terenach o ostrzejszym klimacie trzeba go na zimę okryć ziemią czy liśćmi a górną część rośliny zabezpieczyć słomianą matą.

Szczegóły

Milin Amerykański Ursynów Pomarańczowe Zasłony

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem