Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy

Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

8,51 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy

O Roślinie

Liliowce nie bez powodu są uważane za jedne z najcenniejszych bylin ogrodowych. Charakteryzują się obfitym kwitnieniem, dużą trwałością ulistnienia, długowiecznością, a do tego są bardzo łatwe w uprawie.

Na szczególną uwagę zasługuje ‘Stella de Oro’, karłowa forma o wyjątkowo długim okresie kwitnienia.

jest byliną o krótkich kłączach i bulwkowato zgrubiałych korzeniach. Wczesną wiosną z ziemi wyrastają równowąskie, jasnozielone liście, tworzące gęste kępy o wysokości około 30 cm. W porównaniu do tradycyjnych odmian, są one krótkie i elastyczne. Zwarty pokrój oraz soczysta, intensywna zieleń łukowato ukształtowanych liści stanowią dopiero przedsmak efektownego wyglądu roślin w okresie kwitnienia.  Pędy kwiatostanowe wyłaniają się na początku czerwca, nie są zbyt długie i wynoszą kwiatostany niewiele ponad liście, na wysokość około 30-40 cm. Z okazałych pąków rozwijają się zaskakująco duże, żółto-złociste, lejkowate kwiaty. Trzy letni okaz potrafi wydać do 500 kwiatów w ciągu jednego okresu wegetacyjnego. KWITNIE OD CZERWCA DO PRŻDZIERNIKA.

Odmiana ta doskonale nadaje się do tworzenia efektownych obwódek lub komponowania zielono-złocistych plam na rabatach bylinowych. Zwarty pokrój umożliwia sadzenie roślin w różnego rodzaju pojemnikach wykorzystywanych do dekoracji balkonów, tarasów lub kawiarnianych ogródków.

 

POJEMNNIK P9 , WAGA 0,5 kg

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.


Liliowiec ‘Stella de Oro’ ma bardzo skromne wymagania i jest łatwy w uprawie. Mimo, że preferuje podłoża żyzne i przepuszczalne, to  równie dobrze radzi sobie na większości gleb ogrodowych, na stanowiskach zarówno słonecznych (polecane) jak i półcienistych.

Bez szkody znosi krótkotrwałe okresy suszy i jest w pełni mrozoodporny. Liliowce są bardzo żywotne, nie są atakowane przez szkodniki ani porażane przez patogeny. Zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się jedynie do wiosennego usuwania zeszłorocznych, zaschniętych liści oraz do 1-2 krotnego zasilenia nawozem wieloskładnikowym.

Liliowiec jest byliną długowieczną, co oznacza, że może rosnąć w jednym miejsku kilka, a nawet kilkanaście lat, nie tracąc swoich walorów ozdobnych.

Szczegóły

Mini Liliowiec Stella De Oro Kwitnie 5 Miesięcy

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem