Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar

Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

12,10 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar

O Roślinie

Jeżeli chcesz się pozbyć ataków komarów, które uniemożliwiają wypoczynek w ogrodzie, posadź rośliny je odstraszające komar. SURMIA zapewni Ci ochronę przed tymi owadami .

Już dziś postaw na naturalne odstraszacze komarów!

Surmia bignoniowa pochodzi z południowo-wschodniej Ameryki Północnej. Jest to niewielkie, szybko rosnące drzewo o wielu walorach dekoracyjnych. Nazywana jest także katalpą, co wzięło się od spolszczenia jej łacińskiej nazwy. Odmiana dorasta w naszym klimacie do 8 m.

O jej interesującym pokroju decyduje krótki i gruby pień oraz parasolowata i rozłożysta korona, która nadaje drzewu egzotyczny wygląd. Liście surmii są duże, mają około 25 cm długości, kształtem przypominają serce. Rozwijają się późną wiosną. Liście są całobrzegie, ostro zakończone, od spodu owłosione - włoski te sprawiają, że liść w dotyku jest aksamitny.

Jej największą ozdobą są j niezwykłe żółte, miododajne kwiaty, nakrapiane wewnątrz na fioletowo i żółto. Swoim wyglądem przypominają kwiaty storczykowe. Surmia kwitnie bardzo obficie w lipcu i sierpniu.

Ze względu na liczne walory dekoracyjne surmia jest często sadzona w parkach i ogrodach jako pojedyncze, dobrze wyeksponowane drzewo (soliter) lub po kilka egzemplarzy w grupie. W miastach tworzy się z niej aleje drzew. Surmia jest odporna na zanieczyszczenia powietrza miejskiego, dlatego polecana jest również do zieleni miejskiej.

Wymagania

Surmia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wystarczająco wilgotnych. Nie lubi natomiast, gdy ziemia jest zbita i ciężka. Źle znosi przesadzanie.

Roślina jest tolerancyjna względem pH gleby: od lekko kwaśnej do lekko zasadową.

Lubi ciepłe, południowe stanowiska, osłonięte od silnego wiatru, który może połamać jej kruche gałęzie.

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

Szczegóły

Miodajna Surmia żółtokwiatowa Anty Komar

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem