Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Cebulki kwiatowe

Product was successfully added to your shopping cart.

Cebulki Hiacyntów

Ustaw kierunek malejący

   

11 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

11 produkt(ów)

Cebulki hiacyntów – najważniejsze informacje

Hiacynt to kwiat, bez którego większość osób nie wyobraża sobie końca wiosny. Jest on nie tylko piękny, ale posada również oszałamiający zapach. Jego niewątpliwą zaletą jest również łatwość w zasadzaniu. Cebulki hiacyntów można zasadzać zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach. Ubarwiają one trawniki i przydomową zieleń, ale również tarasy. Posiadają spore kwiatostany. Zasadzając cebulki hiacyntów, należy zapewnić i odpowiednie stanowisko i warunki, a odwdzięczą się nam pięknymi kwiatami. Kiedy sadzić hiacynty? Najlepszą porą na sadzenie cebulek hiacyntów jest sierpień i wrzesień. Warto zwrócić uwagę na to, by cebulki przechowywać w przewiewnym i osłoniętym miejscu. Jeśli chcemy uzyskać w ogrodzie wyjątkowy efekt, to zasadźmy je w skupiskach. Bardzo istotne jest to, by podłoże było oczyszczone z chwastów oraz nawożone preparatami wieloskładnikowymi. Należy o to zadbać na 2 tygodnie przed umieszczeniem cebulek. Staranne przekopanie umożliwi stworzenie optymalnych warunków. Niezwykle istotna jest również głębokość zasadzania - cebulki umieszcza się na głębokości wynoszącej trzykrotność wysokości cebuli. Co ciekawe, hiacynty po roku powinno się zasadzać w innych miejscach - nie należy cebulek umieszczać w tej samej okolicy, w której rosła rok szybciej.

Sadzenie cebulek hiacyntów

Kiedy sadzić hiacynty? Najlepszą porą na sadzenie cebulek hiacyntów jest sierpień i wrzesień. Warto zwrócić uwagę na to, by cebulki przechowywać w przewiewnym i osłoniętym miejscu. Jeśli chcemy uzyskać w ogrodzie wyjątkowy efekt, to zasadźmy je w skupiskach. Bardzo istotne jest to, by podłoże było oczyszczone z chwastów oraz nawożone preparatami wieloskładnikowymi. Należy o to zadbać na 2 tygodnie przed umieszczeniem cebulek. Staranne przekopanie umożliwi stworzenie optymalnych warunków. Niezwykle istotna jest również głębokość zasadzania- cebulki umieszcza się na głębokości wynoszącej trzykrotność wysokości cebuli. Co ciekawe, hiacynty po roku powinno się zasadzać w innych miejscach- nie należy cebulek umieszczać w tej samej okolicy, w której rosła rok szybciej. Hiacynty kwitną od kwietnia do maja i zachwycają niesamowitymi kwiatostanami, pięknymi kolorami oraz urzekającym zapachem. Po przekwitnięciu kwiatów, należy poczekać, aż do końca rozwiną się liście rośliny. Dopiero, gdy zaczną one usychać, czyli pod koniec czerwca lub na początku lipca, można przystąpić do kolejnych kroków. Wówczas cebulki wykopujemy i suszymy w chłodnym miejscu. Dzięki temu, we wrześniu będzie je można ponownie zasadzić. Niewykopywane cebulki hiacyntów rosną przez około 3-4 lata, dlatego też warto przedłużyć ten okres poprzez właściwą pielęgnację. Zasadzając co roku hiacynty w innym miejscu, zapobiegamy rozwojowi chorób i szkodników. Kupując cebulki tych kwiatów, należy zwracać uwagę na wielkość cebuli. Te jak największe dają liczniejsze kwiaty. Oczywiście jest to również uzależnione od odmiany rośliny.

Cebulki hiacyntów – szeroki wybór w gardenowo.pl

W ogrodniczym sklepie internetowym gardenowo.pl proponujemy szeroki wybór cebulek hiacyntów, które nadadzą przydomowej zieleni wyjątkowego charakteru. W asortymencie znajdziesz zarówno najczęściej spotykane odmiany - jak np. fioletowe, różowe i białe; jak i te nieco rzadsze - p. cebulki hiacyntów brzoskwiniowych, żółtych, czerwonych, czy też niebieskich. Teraz każdy miłośnik hiacyntów znajdzie coś idealnego dla siebie. Kupując w gardenowo.pl, otrzymujesz gwarancję, że cebuli pochodzą ze sprawdzonego źródła, są wysokiej jakości i zostały starannie wyselekcjonowane. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przechowujemy je w odpowiednich warunkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.