Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Cebulki Kwiatowe

Product was successfully added to your shopping cart.

Cebulki Krokusów

Ustaw kierunek malejący

   

7 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

7 produkt(ów)

Cebulki krokusów – podstawowe informacje

Cebulki krokusa można z powodzeniem zasadzać w przydomowych ogródkach. Obecnie dostępnych jest mnóstwo odmian, także tych najbardziej fantazyjnych. Decydując się na takie kwiaty, mamy pewność, że nasz ogród zaraz po zimie będzie przepięknie wyglądał. Szafran wiosenny, czyli krokus, kojarzy się z wczesną wiosną. Zachwycają one tak samo, jak przebiśniegi. Co istotne, istnieje chyba z 30 gatunków krokusów i dostępne są również takie, których okres kwitnienia przypada na jesień. Jesienne krokusy należy jednak zasadzać latem. Tym samym możemy z nich stworzyć wyjątkowe kompozycje, ubarwiające nasz ogród w różnych porach roku. Kwiaty te najczęściej kojarzą się z przepięknymi krajobrazami i przywodzą na myśl skojarzenia z Doliną Chochołowską. Niegdyś cebulki krokusów nie były powszechnie dostępne. Teraz jest inaczej. Ubarw swój ogród, nadaj mu wyjątkowego charakteru i spraw, by tuż po zimie pojawiły się w nim przepiękne kwiaty.

Kiedy zasadzać cebulki krokusów?

Cebulki krokusów powinno się zasadzać jesienią - we wrześniu lub w październiku, ale również wczesną wiosną - koniecznie przed przymrozkami. Umieszcza się je średnio 10 cm pod ziemią. Najlepiej zadbać o to, by umieścić w jednym miejscu, w odległościach co 10-15 cm kilka cebulek - wówczas przy kwitnięciu będziemy mieli piękne skupiska. Po przekwitnięciu cebulki wykupujemy i wysadzamy ponownie na jesień. Zimą zapewniamy im ochronę w postaci warstwy kory lub torfu. Same rośliny są stosunkowo proste w uprawie. Zadbajmy jednak o odpowiednią ziemię, a więc próchniczą, luźną i wilgotną oraz lekko kwaśną. Dobrze jest również zapewnić im sporo słońca. Sadząc cebulki, rozmieszczajmy je w odległości około 5-10 cm od siebie. Cebulki krokusów sadzimy niedaleko krzewów, na trawniku, ale unikamy ogromnych, rozłożystych drzew.

Cebulki krokusów – szeroki wybór w Gardenowo.pl

W Gardenowo.pl znajdziesz zarówno krokusy jednokolorowe, jak i wielokolorowe. Warto na wstępie zorientować się z jaką konkretną odmianą mamy do czynienia i następnie zastosować się do konkretnych wskazów. Pamiętajmy, że zasadzając cebulki krokusów, powinniśmy wiedzieć, jak je pielęgnować przez okres wzrostu, ale i rozkwitu. Posiadamy w asortymencie zarówno odmiany jednobarwne – np. białe, żółte, fioletowe, kremowe, jak i inne. Krokusy wielobarwne tworzą natomiast atrakcyjne mozaiki wielu różnych kolorów. Oferujemy cebule kwiatowe krokusów, dzięki którym można wyhodować między innymi odmiany najpopularniejsze odmiany, jak np. krokus Ruby Giant, King of Stripted, jak i te nieco rzadsze - jak np. krokus wielokwiatowy Sky Blue. W ogrodniczym sklepie internetowym posiadamy szeroki asortyment cebulek krokusów. Proponujemy szeroką gamę kolorystyczną - np. fiolet, błękit, pomarańcza, żółć, odmiany dwukolorowe, odmiany różowe. Już nie musisz poszukiwać tego, czego szukasz w sklepach stacjonarnych. Skorzystaj z naszej oferty i zamów wszystko z dostawą do domu. Zaznaczamy, że sprzedajemy sadzonki najwyższej jakości - cebulki krokusów są wyselekcjonowane i pochodzą od renomowanych producentów. Teraz masz pewność, że z cebulek wyrosną piękne kwiaty, które wprowadzą wyjątkowy klimat do każdego ogrodu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.