Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Niebieska Trawa Kostrzewa Sina Niebieska Trawa Kostrzewa Sina Niebieska Trawa Kostrzewa Sina Niebieska Trawa Kostrzewa Sina Niebieska Trawa Kostrzewa Sina

Niebieska Trawa Kostrzewa Sina

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

8,36 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Niebieska Trawa Kostrzewa Sina

O Roślinie

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż 

w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno kostrzewy. Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki.

Kostrzewa sina 'Elijah Blue' jest zimozieloną trawą w niebieskim kolorze, który zawsze ładnie kontrastuje z zielenią liści innych roślin.  Roślina dorasta do 20cm wysokości i 25cm szerokości, tworząc ciekawą szczeciniastą kępę, ozdobną przez cały sezon. W czasie kwitnienie osiąga 30cm.

Roślina kwitnie od czerwca do sierpnia, ale kwiatostany, początkowo niebieskie, później żółtawe, dobrze jest usuwać, 

Odmiana idealna do wielu zastosowań i kompozycji kolorystycznych. Może robić jako tło dla ciemniejszych roślin. Idealnie nadaje się do pojemników sadzona w kompzycjach a także osobno. Jest idealną odmianą do ogrodów w stylu nowoczesnym np. w połączeniu z jej jasnożółtą siostrą lub  Imeratą Red baron. Ze względu na intensywny kolor efektownie kontrastuje z innymi roślinami.Idealna na obwódki rabatowe a także jako wykończenie trawnika.

Wymagania

Roślina łatwa w uprawie. Podobnie jak inne odmiany kostrzewy jest w pełni mrozoodporna. 

Preferuje stanowisko od słonecznego do połcienistego . W pełnym cieniu może się wyzieleniać. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale najlepiej czuje się w glebie próchniczej, przepuszczalnej i lekkiej. Odczyn gleby powinien być obojętny.

Szczegóły

Niebieska Trawa Kostrzewa Sina

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Polecam! Aleksandra on 05.08.2019
    Jakość produktu
    Cena z dostawą
    Jakość obsługi

    Śliczna trwa! Wygląda bardzo elegancko. Polecam szczególnie do minimalistycznych ogrodów! Na sadzonki czekałam tydzień.

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem