Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar

Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

25,38 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar

O Roślinie

 

Kokornak mandzurski jest to niezwykła roślina, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna pochodząca z z dalekiego wschodu (Chiny, Korea, Rosja) , o niezwykłych olbrzymich kwiatach o wielkości dłoni o niespotykanej wręcz kosmicznej urodzie i niezwykłym zachowaniu.

ODSTRASZA KOMARY

Kokornak zwabia i zabija owady. Kwiaty Kokornaka są kwiatami pułapkowymi. Kwiat swoim zapachem wydzielanym z samego dna kielicha wabi do siebie owady, kielich pokryty jest włoskami które skierowane są ku dołowi co uniemożliwia owadowi ucieczkę, w ten sposób roślina zmusza owady do zapylenia.

Kokornak osiąga wysokość 10 m. przyrastając rocznie 1-2 m. Kwitnie obficie, kwiaty koloru jasnozielonopurpurowego zakończone brązowym kołnierzem z żółtopomarańczową gardzielą, rozwijają się na przełomie maja i czerwca. Owoce przypominają ogórek długości 6 – 10 cm.

Kolejną ozdobą są duże sercowate liście do 30 cm ciemnozielone z wierzchu i sinozielone od spodu. Jesienią przebarwiające się na kolor żółty.

Wielkość docelowa

Wysokość ok 10m

 

 

Wymagania

 

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Kokornak jest pnączem długowiecznym, żyjącym nawet kilkadziesiąt lat. Jest całkowicie mrozoodporny i dobrze znosi warunki miejskie. 

Najlepiej rośnie w półcieniu, ale dobrze znosi również cień. Wymaga gleb żyznych, ale nie za ciężkich, wilgotnych lub umiarkowanie wilgotnych, woli gleby wapienne lub obojętne od kwaśnych, nie lubi stanowisk bardzo wietrznych.

Silnie rosnąc kokornak potrzebuje corocznego nawożenia i intensywnego podlewania, zwłaszcza w gorące lata

 

Szczegóły

Niezwykłe Pnącze Kokornak Anty Komar

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem