Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny

Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

13,50 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny

O Roślinie

Ogniki pochodzą z południowej Europy i wschodniej Azji, należą do nielicznej grupy liściastych roślin zimozielonych, które można uprawiać w strefie klimatu umiarkowanego obejmującego Polskę.
 
Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych krzewów jesiennych.

Oferowana odmiana jest silnie rosnącym krzewem o sztywnych i wyprostowanych pędach. Pokryte są one cierniami. W naszych warunkach ognik dorasta do 2,5 a nawet przy dobrych warunkach do 3 m. Ogniki z natury są zimozielone co oznacza że liście utrzymują się cały rok na roślinie.  Mając na uwadze nasz klimat  liśćie będą utrzymywały się w w pasie nadmorskim oraz na dolnym śląsku. 

W maju lub na początku czerwca na krzewach pojawiają się białe kwiaty zebrane w gęste, szerokie baldachogrona. Pomarańczowe owoce wielkości ziaren grochu dojrzewają we wrześniu i październiku Skórka owoców jest  pokryta woskowym nalotem, błyszcząca. Owoce zawiązują się zwykle bardzo obficie i długo pozostają na krzewach, nawet  przez zimę.

Polecany jest do małych przydomowych ogrodów, małych parków, do nasadzeń pojedynczych i grupowych. Bardzo ładnie prezentuje się w otoczeniu ogników innych odmian (o owocach żółtych i pomarańczowych). Dobrze czuje się w miastach i na skwerach osiedlowych. Nadaje się też do tworzenia barwnych żywopłotów.

Wymagania

Uprawa ognika nie jest zajmująca, ale starajmy się zapewnić mu odpowiednie  warunki, aby mógł w pełni ukazać na co go stać. 

Preferuje stanowisko zaciszne a zarazem słoneczne, Na takim stanowisku ładniej kwitnie i lepiej owocuje. Poradzi sobie również w miejscu częściowo zacienionym.

Preferuje gleby żyzne, próchnicze, gliniaste do piaszczysto- gliniastych oraz wapienne. Odporny na zanieczyszczenia oraz suszę. Kolejną istotną kwestią jest fakt, że nie lubi przesadzania, więc nie polecamy corocznego biegania z krzewem po całym ogrodzie w poszukiwaniu nowego stanowiska.

Ogniki należą do krzewów tolerancyjnych na cięcie, więc wielu wykorzystuje je na formowane żywopłoty. W formie żywopłotu przycinamy go po kwitnieniu, a więc w czerwcu, powtarzając zabieg pod koniec lata.

Szczegóły

Ognik Szkarłatny Orange Glow Bardzo Dekoracyjny

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem