Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna

Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

18,74 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna

O Roślinie

Leszczyna, Orzech laskowy Olbrzymi z Halle 

Krzew o zielonych liściach i silnym wzroście. Jest jedną z najplenniejszych odmian, owocuje regularnie i wyjątkowo obficie.

Orzechy z tej odmiany są bardzo duże. Jądro owocu jest olbrzymie, całkowicie wypełnia skorupkę i jest pokryte skórką bez włóknistej wyściółki. W jednej kiści najczęściej są po dwa owoce ale zdarzają się także i trzy w jednym skupieniu. Dojrzewają pod koniec września.

Orzech laskowy Olbrzymi z Halle to jedna z cenniejszych odmian leszczyny. Nie ma specjalnych wymagań glebowych i jest bardzo prosty w uprawie.

Wielkość docelowa:

ok 4-5 wysokości

Sadzonka jest dwuletnia  w pojemniku C1,5

 

WAŻNE:

Zdjęcie oferowanej sadzonki zostało zrobione w okresie jesiennym

Rośliny są to żywe organizmy i należy pamiętać że w każdym miesiącu ta sadzonka będzie wyglądać inaczej.

Rośliny nabywane w okresie wczesnowiosennym oraz późno jesiennym pozbawione są liści oraz niezdrewniałych pędów.

W okresie jesiennym przebarwiają się także liście.

 

Wymagania

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Leszczyna dobrze rośnie i owocuje na glebach żyznych, ciepłych, o uregulowanych stosunkach wodnych i powietrznych, zasobnych w próchnicę i wapń.

W zasadzie większość gleb nadaje się pod uprawę leszczyny za wyjątkiem gleb zbyt lekkich, piaszczystych podłożu piaszczystym lub zbyt zwięzłych nieprzepuszczalnych o wysokim poziomie wody gruntowej.

Rozstawa, w jakiej należy posadzić leszczynę zależy od żyzności gleby i siły wzrostu danej odmiany a także sposobu prowadzenia.

Najczęściej zaleca się rozstawą 5 x 4 m, lub 6 x 3 m, na słabszych glebach rozstawa może być nieco mniejsza szczególnie dla odmian słabiej rosnących. Można też sadzić gęściej w rzędzie, co 2 m szczególnie, gdy zamierzamy prowadzić w formie drzewka niskopiennego.

Szczegóły

Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE leszczyna

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem