Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY! Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY! Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY! Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY! Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY!

Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY!

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

18,74 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY!

O Roślinie

Orzech LASKOWY Trapezundski - 2 letnia sadzonka w pojemniku C1,5

Bardzo plenne obcopylne krzewy, wywodzące się z Azji Mniejszej, rosną silnie, tworząc luźne korony. Ich głęboko wycięte liście mają średnią wielkość. Orzechy są dość duże, a ich soczyste jądra cechują się słodkim smakiem. Nadają się do zbioru w drugiej połowie września, kiedy wychodzą swobodnie z okryw.

Odmianę tę poleca się głównie na plantacje towarowe. Źle znosi suszę, ale dość dobrze wytrzymuje mrozy. Jest podatna na moniliozę, szkodniki natomiast atakują ją rzadko.

Wymagania

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Leszczyna dobrze rośnie i owocuje na glebach żyznych, ciepłych, o uregulowanych stosunkach wodnych i powietrznych, zasobnych w próchnicę i wapń.

W zasadzie większość gleb nadaje się pod uprawę leszczyny za wyjątkiem gleb zbyt lekkich, piaszczystych podłożu piaszczystym lub zbyt zwięzłych nieprzepuszczalnych o wysokim poziomie wody gruntowej.

Rozstawa, w jakiej należy posadzić leszczynę zależy od żyzności gleby i siły wzrostu danej odmiany a także sposobu prowadzenia.

Najczęściej zaleca się rozstawą 5 x 4 m, lub 6 x 3 m, na słabszych glebach rozstawa może być nieco mniejsza szczególnie dla odmian słabiej rosnących. Można też sadzić gęściej w rzędzie, co 2 m szczególnie, gdy zamierzamy prowadzić w formie drzewka niskopiennego.

Szczegóły

Orzech laskowy Trapezundski NAJSMACZNIEJSZY!

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem