Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki

Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

9,64 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki

O Roślinie

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Piękna, kępiasta trawa ozdobna o puszystych falujących kwiatostanach, na suche i ubogie stanowiska. Ostnica 'Pony Tails' jest ciekawą trawą ozdobną z grupy roślin zaliczanych do średniowysokich.

Ostnica Mocna Pony Tails ma kremowobiałe kwiatostany zbijają się w kępy, przypominając falujący "koński ogon", od którego to wyglądu odmiana wzięła swoją nazwę. Trawa dorasta do 50 cm wysokości i ładnie się przewiesza w 1/3 długości. Jak każda roślina jednoroczna tak i 'Pony Tails', może stać się uzupełnieniem rabaty złożonej z roślin wieloletnich, w tym drzew i krzewów Można stworzyć z jej udziałem ciekawą rabatę w sielskim stylu, połączoną z dzwonkiem skupionym i brzoskwiniolistnym, naparstnicą zwyczajną, ostróżką, malwą i liliowcami np. żółtym 'Stella de Oro' oraz czosnkami ozdobnymi np. Gladiator.

Wymagania

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Jest mało wymagająca, najlepiej rośnie na ubogich, piaszczystych, suchych glebach. Ostnica posadzona na innym stanowisku niż ubogie, lub intensywnie nawożona, zaczyna się nieatrakcyjnie pokładać. W naszych warunkach należy ją jednak traktować jako roślinę jednoroczną, do samodzielnego wysiewu.

Roślinę siejemy z nasion w marcu do pojemników trzymanych w domu lub kupujemy jako małą, ukorzenioną sadzonkę i sadzimy do gruntu w maju (osłaniając ją przed przymrozkami wiosennymi lub wstrzymujemy się z wsadem do 15 maja). Jeśli roślina nie zmarznie podczas wiosennych przymrozków i nie będzie przenawożona, to będzie bezproblemowo rosła i kwitła, tworząc puszyste wypełnienie rabaty.

Przedmiotem aukcji jest sadzonka w pojemniku P9. Pojemnik jest o wymiarach 9x9x10 cm. Sadzonka posiada silny i zdrowy system korzeniowy, który zapewnia sukces w uprawie przy zachowaniu odpowiednich warunków upraw dla danego gatunku. ZDJĘCIE oferowanej sadzonki zostało zrobione w okresie jej pełnej wegetacji - okres letni. Rośliny są to żywe organizmy i należy pamiętać że w każdym miesiącu ta sadzonka będzie wyglądać inaczej. Rośliny nabywane w okresie wczesnowiosennym oraz późno jesiennym pozbawione są liści oraz niezdrewniałych pędów. W okresie jesiennym przebarwiają się także liście. Byliny pozbawione są części naziemnej.

Szczegóły

Ostnica Mocna Pony Tails Piękne Sadzonki

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem