Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Perukowiec Golden Lady Najładniejszy Perukowiec Golden Lady Najładniejszy Perukowiec Golden Lady Najładniejszy Perukowiec Golden Lady Najładniejszy

Perukowiec Golden Lady Najładniejszy

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

29,16 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Perukowiec Golden Lady Najładniejszy

O Roślinie

W naszych ogrodach mało jest tak pięknych i oryginalnych krzewów ozdobnych jak perukowce

Perukowiec podolski to krzew obok którego nie sposób przejść obojętnie. Na tle innych roślin wyróżniają go jajowate liście. Najciekawsze u tej rośliny są jej charakterystyczne wiechowate kwiaty. Kwiaty są małe ale tworzą wiechy dochodzące do 25 centymetrów, przypominają perukę, od której roślina zawdzięcza swoją nazwę. Po przekwitnięciu pojawiają się ciekawe zazwyczaj żółte owocostany, które dość długo utrzymują się na krzewie.

PERUKOWIEC GOLDEN LADY "MINCOJAU3" jest prawdziwym ulepszeniem istniejących złotych odmian. Wiosną ma piękne młode, jasno pomarańczowe pędy, które stopniowo stają się złocistożółte. Liście zamieniają się w żółto-zielone latem i nie są uszkadzane pod wpływem światła słonecznego. Jesienią stają się intensywnie pomarańczowe.

Kremowo - różowe kwiatostany pojawiają się w lipcu. Odmiana jest gęsta i rozgałęziona naturalnie, nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Jasne i zróżnicowane odcienie liści są najlepiej wybarwione, kiedy krzew rośnie w miejscu słoneczym lub półcienistym.

Perukowiec to doskonała roślina do obsadzania parków, miejskich obszarów zielonych oraz na trawnik. Roślina dość wytrzymała na zanieczyszczenia środowiska. Najlepiej prezentuje się sadzona pojedynczo lub w luźnych grupach.

Wymagania

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Perukowce podolskie nie są roślinami szczególnie wymagającymi, należy zapewnić im przede wszystkim dużo słońca. Perukowce to bowiem rośliny wybitnie światłolubne. W miejscach zacienionych słabo kwitną, a ich liście nie mają już tak intensywnej barwy.

Preferują gleby suche, przepuszczalne i niebyt zasobne w składniki pokarmowe, ale na innych typach podłoża również sobie poradzą .

Wskazane jest przycięcie młodego krzewu celem uzyskania ładnego pokroju w starszym wieku. Późniejsze zabiegi ograniczamy się jedynie do wycinania suchych lub uszkodzonych gałązek.

Roślina w  pełni mrozoodporna.

 

Parametr Wartość
Rozmiar Pojemnik P9
Wiek sadzonki 2 lata

Szczegóły

Perukowiec Golden Lady Najładniejszy

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem