Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy

Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

13,93 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy

O Roślinie

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż 

w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno piórkówki..

Piórkówka Rubrum ma delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. Zimą są piękną dekoracją ogrodu.

Oferowana odmiana tworzy gęstą kepę która dorasta  do 90 m wysokości przy podobnej szerokości.  Podczas kwitnienia prezentuje sie niesamowicie. 
‘Rubra’ wyróżnia się atrakcyjną, purpurowo brunatną barwą zarówno liści ,które są długie i wąskie, jak i kwiatostanów ,puszyste, o długości ok. 30 cm, przypominające wąskie szczotki do butelek. Kwitniebardzo obficie w pełni lata.

Piórkówki dobrze prezentują się jako pojedyncze kępy, a także sadzone w malowniczych grupach z bylinami kwitnącymi jesienią.Ciekawie się prezentują w zestawieniu z iglakami. Idealnie nadaje się do sadzenia w większych ozdobnych donicach.

Wymagania

Piórkówka Rubrum jest rośliną bardzo atrakcyjną, ale za to wymagającą. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, osłonięte przed wiatrem. 

Obumarłe liście ścina się dopiero wiosną. W okresie wegetacji rośliny należy obficie podlewać i systematycznie nawozić.

Najlepsza jest gleba umiarkowanie sucha, przepuszczalna, bogata w składniki odżywcze.

Odmiana nie jest w pełni mrozoodporna, wymaga okrycia na zimę.

 

Parametr Wartość
Rozmiar Pojemnik P9
Wiek sadzonki 2 lata

 

Szczegóły

Proso Rózgowate Heavy Metal Proste Pędy

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem