Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana

Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

9,54 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana

O Roślinie

Porzeczka jest wieloletnim krzewem dorastającym do 2 metrów wysokości. Jej liście są duże, 3-5 klapowe, ciemnozielone. Na ich spodniej stronie znajdują się liczne, małe gruczoły, które wydzielają bardzo aromatyczne olejki eteryczne, nadające charakterystyczny zapach liściom porzeczki.

Czarna porzeczka jest cennym źródłem witaminy C - zawiera jej najwięcej spośród wszystkich owoców, które możemy uprawiać w ogrodzie w naszej strefie klimatycznej. Zawiera również witaminy A, E i z grupy B. Jest również bogata w minerały, takie jak fosfor, potas i magnez, kwasy organiczne i garbniki. Jest też bogatym źródłem antyoksydantów.

Odmiana Titania to szwedzka całkowicie odporna na choroby pochodzenia grzybowego. Charakteryzuje się silnym wzrostem i zwartym wzniesionym pokrojem. Kwitnie późno, co zmniejsza ryzyko przemarźnięcia kwiatów i jest cechą pożądaną. Zaczyna owocować średnio w 2-3 roku po posadzeniu. Jedna z najcenniejszych odmian do uprawy amatorskiej, mało wymagająca o dobrych owocach.

Właściwości lecznicze czarnej porzeczki są powszechnie znane. Jest doskonałym środkiem oczyszczającym organizm, hamuje rozwój grzybów, bakterii, wirusów. Wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi. Owoce czarnej porzeczki nadają się do bezpośredniego spożycia oraz na przetwory, soki, nalewki, dżemy, galaretki. 

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

Wymagania

Porzeczka najlepiej rośnie na glebach gliniastych i gliniasto-piaszczystych, lekko kwaśnych ( o pH 6,0-6,5).

Lubi miejsca słoneczne, ale poradzi sobie również na stanowiskach półcienistych.

Po posadzeniu przycinamy sadzonkę na 2-3 oczka. Takie cięcie sprawi, że już w pierwszym roku po posadzeniu będzie miała 6-9 młodych pędów. W kolejnych latach "prześwietlamy" krzewy, nie dopuszczając do nadmiernego zagęszczenia.

 

 

Szczegóły

Porzeczka Czarna Titania Najlepsza Odmiana

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem