Facebook

609 244 613537 763 032 Kontakt

0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Roundup 360sl Plus Niszczy Chwasty Korzenie 5l

Roundup 360sl Plus Niszczy Chwasty Korzenie 5l

Produkt niedostepny . Polecamy 


Roundup Hobby Substral 1000ml

198,00 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Roundup

Brakuje 170,00 zł do darmowej wysyłki!

* dotyczy pierwszej przesyłki do 26kg

Szczegóły

Roundup 360sl Plus Niszczy Chwasty Korzenie 5l

Szukasz sprawdzonego sposobu na zdrowe i obfite uprawy? Sięgnij po Roundup na chwasty! To preparat z grupy herbicydów przeznaczony do nieselektywnego zwalczania niepożądanych roślin jednoliściennych i dwuliściennych oraz perzu występujących pośród upraw. Doskonale radzi sobie również z chwastami problematycznymi i trudnymi do likwidacji, obejmując w sumie grupę 53 różnych gatunków, co czyni go dość uniwersalnym preparatem. Wysoką wrażliwość na Roundup na chwasty mają między innymi takie rośliny jak: mak polny, przytulia czepna, owies głuchy, wiechlina roczna, czy życica trwała lub wielokwiatowa. Preparat, w nieco większej dawce, może być wykorzystywany również do zwalczania innych chwastów, w tym: fiołka polnego, gorczycy polnej, mlecza zwyczajnego i polnego, mietlicy rozłogowej, rdestu powojowatego i plamistego, tasznika pospolitego, barszczu zwyczajnego, babki lancetowatej, łopianu mniejszego, marchwi zwyczajnej i innych. Odporność na środek ten ma natomiast skrzyp polny.

Jak działa Roundup?

Główną substancją czynną Roundupu na chwasty jest glifosat w dawce 360g/l. Jest to organiczny związek chemiczny, który nie zalega w glebie, tylko ulega degradacji z udziałem enzymów wytwarzanych przez drobnoustroje glebowe. Do korzeni i rozłogów odpowiedzialnych za wzrost rośliny, dostaje się przez jej części zielone – liście, pędy i niezdrewniałą korę, powodując ich żółknięcie, a w rezultacie obumieranie. Pierwsze efekty działania Roundupu na chwasty można zauważyć już po 7-10 dniach, jednak do całkowitego wyplenienia niepożądanych roślin dochodzi po około 3 tygodniach. Proces ten przebiega szybciej przy wyższej temperaturze i wilgotności powietrza. Produkt może być stosowany między innymi do odchwaszczania upraw na polach i w sadach oraz likwidacji ugorów i odłogów. Z powodzeniem stosuje się go również w leśnictwie.

Roundup na chwasty – stosowanie

Roundup na chwasty jest środkiem silnie działającym, dlatego istotne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń względem jego stosowania. Użycie zbyt małej dawki preparatu do stworzenia roztworu może znacznie obniżyć efekt jego działania. Natomiast zbyt duże stężenie glifosatu, zastosowanie oprysków w niewłaściwej fazie wzrostu roślin lub nieodpowiednich warunkach atmosferycznych może przyczynić się do porażenia upraw, a co za tym idzie dużych strat. Roundup na chwasty należy stosować od wiosny do jesieni na zielone chwasty, które znajdują się w okresie intensywnego wzrostu, wykorzystując przy tym dawkę dobraną względem wrażliwości zwalczanego gatunku.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi
Kupowane z tym produktem