Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki

świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

11,79 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki

O Roślinie

 

Wszystkie młode iglaki mają niewielkie rozmiary, i wyglądają pięknie. Jednak z czasem wyrastają na duże drzewa Na które często nie mamy miejsca w naszym ogrodzie.

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele odmian i gatunków roślin iglastych które nawet po 10-15 latach wciąż nie przekraczają 2 metrów wysokości – takie odmiany nazywamy karłowymi lub miniaturowymi. Wśród najpopularniejszych gatunków roślin iglastych  występują odmiany charakteryzujące się niskim wzrostem, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Przybywa małych ogrodów podmiejskich, a co za tym idzie popyt na miniaturowe iglaki wciąż rośnie. Są niezwykle popularne i trudno się temu dziwić, gdyż są bardzo dekoracyjne przez cały rok i mogą rosnąć praktycznie wszędzie – na rabatach, skalniakach, a nawet w doniczkach na balkonie

Jedną z dość ciekawych odmian jest świerk Kaibab. Drzewo o stożkowym pokroju, stosunkowo wolno rosnące. W Naszym klimacie dorasta do 15 metrów. Igły o długości do 3cm i o srebrno-sinej barwie są czterokanciaste, sztywne i bardzo kłujące. Zwisające szyszki o jasnobrązowej barwie są dość długie (8-10cm) z miękkimi łuskami.

Jako odmiana karłowa doskonale nadaje się na skalniaki, do niewielkich ogródków a także do uprawy w donicach. Również miłośnicy i posiadacze japońskich ogrodów powinni ją posiadać w swoich kolekcjach, ponieważ swoim wyglądem doskonale wkomponowuje się w charakter orientalnej sztuki ogrodowej.

Wielkość docelowa:

Wysokość ok 15m

Wymagania

 

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Lubi gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko zasadowym.  Najlepiej ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.   

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

Szczegóły

świerk Srebrny Kaibab Srebrzysty Różowe Szyszki

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

 1. prześliczne drzewo świerkowe Janko on 02.11.2017
  Jakość produktu
  Cena z dostawą
  Jakość obsługi

  Prześliczny świerk srebrny,rośnie jak na drożdżach,wspaniale się prezentuje,sklep super,terminowa dostawa,przemiły kontakt meilowy polecam wszystkim chętnych do zakupu,sklep ocenia w samych superlatywach pa.

 2. Świerk agnes01 on 02.06.2017
  Jakość produktu
  Cena z dostawą
  Jakość obsługi

  Fachowa obsługa. Polecam!

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem