Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik

Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik

Szanowni Państwo, ze względu na ogromną ilość zamówień w tej chwili zawiesiliśmy chwilowo sprzedaż TYLKO SADZONEK. Pozostałe produkty są dostępne w naszej ofercie. 

14,58 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Marka: Szkółka Ogrodnicza

Brakuje 250,00 zł do darmowej wysyłki!

Informacje dodatkowe

Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik

O Roślinie

Ophiopogon Niger to niespotykana wspaniała bylina o czarnych liściach przypominające do złudzenia liście traw. Z tego względu często nazywana jest czarną trawą.Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych bylin.

Dorosłe egzemplarze osiągają 20 - 30 cm wysokości i tworzą pokaźne kępki niepowtarzalnych czarnych liści. Sadzone w masie tworzą czarny dywan.

Na zimę większość liści pozostaje zimozielonych, dopiero pod koniec zimy większość liści brązowieje i zamiera. Roślina rozrasta się dość szybko, poprzez krótkie, podziemne rozłogi, na których końcach pojawiają się drobne mięsiste bulwy.Kwitnie od lipca do września. Kwiaty drobne pachnące białe z różowym odcieniem usadowione środowej części rozety liściowej. Kwiaty mogą rozwijać się na roślinie aż do późnej jesieni. Po zapyleniu (przez owady) i zapłodnieniu kwiaty przekształcają się w czerniejące jagody, które mogą przetrwać łagodniejsze zimy.


Bardzo dobra niska roślina obwódkowa i okrywowa na niewielkich połaciach. Jak widzimy na zdjęciach bardzo ładnie komponuje się z trawami o żółtej barwie a także z czerwoną Imperatą.

Pojemnik P9, Waga 0,5kg.


Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit - nagroda brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe).

Wymagania

Uprawa konwalijnika nie jest zajmująca, ale starajmy się zapewnić mu odpowiednie warunki, aby mógł w pełni ukazać na co go stać. Jest tolerancyjna co do warunków uprawy. Najlepsze dla niej są jednak słoneczne lub półcieniste stanowiska, przy zbyt małej ilości światła kolor liści staje się mniej intensywny.


Preferuje podłoże wilgotne, przepuszczalne, próchniczne. Bylina ta – zwłaszcza w chłodniejszych rejonach naszego kraju - wymaga okrycia na zimę.

Szczegóły

Trawa Czarna Ophiopogon Niger Sadzonka Konwalijnik

Szanowni Państwo, przy wysyłce sadzonek dbamy, aby klient otrzymał je w nienaruszonym stanie, każda przesyłka jest odpowiednio pakowana. Każda roślina przed wysyłką odpowiednio podlana na czas transportu. Za produkt bierzemy pełną odpowiedzialność i odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia roślin przez firmę kurierską mając na uwadze Państwa zadowolenie. Jeśli po rozpakowaniu paczki stwierdzają Państwo jakiekolwiek niezgodności w zawartości przesyłki, jakości , lub kondycji roślin prosimy o kontakt mailowy. Reklamacje będą uwzględniane tylko wtedy, kiedy otrzymamy od Państwa maila ze zdjęciami wykonanymi w dniu odebrania przesyłki. Zdjęcie powinno być wyraźne i przedstawiać dokładnie to, co Państwo kwestionują.

Wszystkie otrzymane od Państwa zamówienia będą realizowane w przeciągu 7 dni wysyłkowych. Za dni wysyłkowe uważa się: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek.Sprzedawane przez Nas sadzonki są roślinami zahartowanymi na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wszystkie oferowane rośliny są rozmnażane drogą wegetatywną przez ukorzenienia sadzonek z matecznika co daje Państwu gwarancje kwitnienia już w młodym wieku. Młode rośliny zahowują wszystkie cechy i czystość gatunku. Oferowane przez nas rośliny sprzedawane są w pojemnikach co pozwala na wysadzanie ich do gruntu prawie przez cały rok.

NASZE SADZONKI SĄ BARDZO DOBRZE UKORZENIONE CO POZWALA NA WYSADZANIE DO GRUNTU JUŻ OD WCZESNEJ WIOSNY AŻ DO PÓŹNEJ JESIENI I DAJE TO GWARANCJĘ PRZYJĘCIA ROŚLINY.

W galerii widoczna przykładowa sadzonka.

WAŻNE: WSZYSTKIE SADZONKI WYSYŁANE SĄ bezpośrednio ZE SZKÓŁKI OGRODNICZEJ.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi

Kupowane z tym produktem