Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu 2021

Product was successfully added to your shopping cart.
Mikoryza Uniwersalna 100ml Biopon

Mikoryza Uniwersalna 100ml Biopon

Odpowiednia dla: pelargonii, petuni, róż, surfinii, roślin doniczkowych, krzewów ozdobnych, drzew liściastych, warzyw, drzewek owocowych, truskawek i innych.

24,00 zł

Marka: Biopon

Czas wysyłki: 24h

PRZEDPŁATA:

Paczkomaty InPost 24/7 14,99 zł
Kurier 15,99 zł
Poczta polska 11,99 zł

POBRANIE:

Kurier 20,99 zł
Brakuje 170,00 zł do darmowej wysyłki!

* dotyczy pierwszej przesyłki do 26kg

Szczegóły

Mikoryza Uniwersalna 100ml Biopon

Mikoryza dostarcza grzybnię  mikoryzową do korzeni, co wpływa na poprawę ogólnych warunków oraz zdrowia rośliny. Staje się ona bardziej odporne na niesprzyjające warunki glebowe czy atmosferyczne. Rośliny posiadające grzybnie mikoryzową są także mniej podatne na ataki przez szkodniki czy choroby.

Sposób działania Mikoryzy 100ml Biopon

Szczepionka mikoryzowa zawiera starannie wyselekcjonowaną grzybnię mikoryzową, która w kontakcie z korzeniami rośliny przede wszystkim zwiększa ich powierzchnię chłonną. Przekłada się to na znakomite odżywienie rośliny, ponieważ chłonność substancji odżywczych wzrasta niemal tysiąckrotnie. Rośliny są dużo odporniejsze na wszelki czynniki zewnętrz, także na choroby, szkodniki czy przesuszenia. Grzybnia ta nie traci po czasie swoich właściwości – wystarczy jedna aplikacja na całe życie rośliny.

Zalety Mikoryzy 100ml Biopon

 • zwiększa powierzchnię chłonną korzeni odpowiedzialną za przyswajanie substancji odżywczych z gleby
 • poprawia odporność roślin na choroby grzybowe i wirusowe, a także na szkodniki
 • rośliny lepiej znoszą okresowe przesuszenie czy nieodpowiednie pH podłoża
 • ułatwia rośliną adaptację oraz przyspiesza ich rozwój i wzrost

Zastosowanie Mikoryzy 100ml Biopon

Mikoryzę najlepiej stosować przy przesadzaniu lub sadzeniu roślin. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do aplikowania jej na późniejszym etapie rozwoju. Szczepienie mikoryzową uniwersalną zaleca się stosować do roślin ozdobnych, warzyw oraz owoców. Odpowiednia dla: pelargonii, petuni, róż, surfinii, roślin doniczkowych, krzewów ozdobnych, drzew liściastych, warzyw, drzewek owocowych, truskawek i innych. Zawiera wyselekcjonowane grzybnie endo-mikoryzowe.

Sposób użycia i dawkowanie Mikoryzy 100ml Biopon

Preparat można używac w dwojaki sposób zależnie od tego, czy rośliny są dopiero sadzone lub przesadzane, czy posadzone były już wcześniej.

 • ROŚLINY SADZONE I PRZESADZANE – pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniego otworu na roślinę, na dno stworzonego otworu wsypujemy właściwą ilość szczepionki. Dalej należy umieścić roślinę w otworze tak, aby jej korzenie miały bezpośrednią styczność ze stycznością. Trzecin i ostatnim krokiem jest zasypanie otwory ziemią i podlanie rośliny, aby szczepionka została uaktywniona.
 • ROŚLINY, KTÓRE JUŻ SĄ POSADZONE – w niedużej odległości od korzeni należy wydrążyć niewielkiej średnicy otwór, w który wsypiemy odpowiednią ilość mikoryzy. Następnie należy zasypać otwór i podlać roślinę.

Opakowanie 100 ml wystarczyć powinno na około 20 roślin. Na jedną małą roślinę odpowiednią dawką jest 5ml szczepionki. Dla roślin dużych dawkę należy dostosować między 10-15 ml. Wystarczy jedno zastosowanie środka na całe życie rośliny – zabieg nie wymaga powtarzalności. Preparat w postaci łatwego i wygodnego w użyciu proszku. Butelka z zakrętką umożliwia wielokrotne otwieranie i zamykanie oraz zabezpiecza przed wilgocią.

 1. Super Kalina on 08.07.2020
  Cena z dostawą
  Jakość obsługi
  Jakość produktu

  Polecam produkt spełnia funkcje swojego zastosowania. Bardzo łatwy w użyciu i starcza na długo.

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi
Kupowane z tym produktem