Nawóz do hortensji długodziałąjący — Nawozy do hortensji osmocote
Nawozy długodziałające do hortensji zapewniają ogrodnikom przede wszystkim wygodę. Nawozy osmocote do hortensji występują w postaci granulatu o unikalnej formule. Kuleczki nawozowe osmocote działają od 3 do nawet 6 miesięcy! Wystarczy 1 lub 2 nawożenia hortensji w sezonie, aby zapewnić sobie zdrowe rośliny o intensywnej barwie kwiatów. Nawóz osmocote nie wpływa na pH podłoża, co jest istotne w przypadku uprawy hortensji.
Nawóz do hortensji w płynie, w granulacie i kryształkach — Jaki jest najlepszy nawóz do hortensji?
Nawóz w płynie do hortensji jest prosty w użyciu. Wystarczy odpowiednią dawkę nawozu rozcieńczyć w wodzie i stosować na rośliny przez podlewanie. Należy unikać spływania roztworu po liściach, a dozować go bezpośrednio na podłoże. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że rośliny będą zdrowe i odporne na ataki chorób i szkodników!
Nawozy granulowane pod hortensje również są wygodne w użyciu. Stosujemy je posypowo pod krzewy hortensji. Nadają się znakomicie zarówno jako nawóz do hortensji bukietowych, jak i dla hortensji ogrodowych, pnących, dębolistnych i innych odmian. Nawozy granulowane do hortensji rozsypujemy na glebę w odpowiedniej dawce, następnie mieszamy z podłożem i podlewamy, aby składniki odżywcze zaczęły się uwalniać. Zależnie od konkretnego produktu nawożenie hortensji nawozem granulowanym przeprowadza sie co 2-3 tygodnie.
Nawozy krystaliczne do hortensji ogrodowej i bukietowej należy w odpowiedniej dawce rozcieńczyć z wodą i stosować przez podlewanie. Zawierają one kompleksowy zastaw składników odżywczych takich jak potas, azot, fosfor, magnez, bor czy cynk.
Nawóz do hortensji niebieskiej i różowej — Nawozy barwiące do hortensji
Nawóz barwiący do hortensji jest coraz chętniej używany przez ogrodników. Odżywki te ułatwiają wybarwienie kwiatów na pożądaną barwę. Dodatkowo efekt można zobaczyć dość szybko dzięki działaniu skoncentrowanej dawki składników, która jest bezpieczna dla naszych krzewów hortensji. Zasada działania nawozu barwiącego do hortensji jest prosta i polega na oddziaływaniu na pH gleby. Nawóz do hortensji różowej i czerwonej będzie zawierał więcej składników o pH zasadowym między 6,5 a 7,5. Jeśli natomiast marzysz o kwiatach błękitnych wykorzystaj gotowy nawóz do hortensji niebieskiej. Nawozy wybarwiające hortensję na niebiesko mają bardziej kwasowy odczyn o pH 4,5-5.
Nawóz jesienny do hortensji
Nawóz jesienny do hortensji ogrodowej i bukietowej charakteryzuje się podwyższoną zawartością fosforu i potasu. Zadaniem nawozu jesiennego do hortensji jest przygotowanie systemu korzeniowego przed zimą, a więc prawidłowe rozkrzewianie go. W wyniku zawartości potasu w nawozie następuje zdrewnienie pędów, które chroni przed uszkodzeniami po przymrozkach.
Jaki nawóz do hortensji na wiosnę?
Wiosenne nawożenie hortensji to moment, w którym warto sięgnąć po nawozy bogate w azot. Składnik ten wspiera szybki wzrost nowych pędów i liści, przygotowując rośliny do obfitego kwitnienia. Wiosenne nawozy pod hortensje powinny mieć zbilansowany skład, zawierający poza azotem, składniki takie jak fosfor, potas czy magnez.
Kiedy nawozić hortensje?
Nawożenie hortensji powinno być dostosowane do ich cyklu wzrostu. Pierwsze nawożenie wykonujemy na wiosnę, kiedy rośliny budzą się do życia. Kolejne nawożenia odbywają się latem, kiedy kwitnienie jest najbardziej intensywne. Jesienią stosujemy nawozy przygotowujące rośliny do zimy. Regularne nawożenie hortensji zapewnia im nie tylko obfite kwitnienie, ale również odporność na choroby, szkodniki i trudne warunki atmosferyczne.