Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Szachownica - Cebulki i Cebule Szachownicy

Product was successfully added to your shopping cart.

Szachownica (Fritillaria) – oryginalna roślina zachwycająca wyglądem, należąca do rodziny liliowatych. Cechą, która wyróżnia szachownicę, jest zdecydowanie jej forma. Co ciekawe, w zależności od odmiany szachownica może osiągnąć nawet 1 metr wysokości, a dekoracyjny kwiatostan zdobi sztywną łodygę, ulistnioną jedynie na dole i w górnych partiach.

Kwiatostan szachownicy to gęsty okółek wielobarwnych, dzwonkowatych kwiatów, zwisających ku dołowi. Na szczycie ozdobione są pióropuszem podłużnych liści, co do złudzenia przypomina koronę. Z kolei wewnątrz kwiatów znajdują się długie pręciki w kolorze kremowym, które efektownie wystają z kielichów. Całość tworzy widowiskowy efekt, a sama szachownica jest bardzo popularną byliną, która cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów.

Ustaw kierunek malejący

   

8 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

8 produkt(ów)

Szachownica cesarska – cebulki w sklepie Gardenowo

W asortymencie sklepu internetowego Gardenowo, oprócz wielu innych gatunków roślin, znalazło się również miejsce dla cebulek szachownicy.

Wśród nich znajdziesz ciekawe odmiany, zachwycające oryginalną kolorystyką:

  • Szachownica cesarska Rubra Maxima o bordowym wybarwieniu kwiatów

  • Szachownica cesarska Lutea z żółtymi kwiatami

  • Szachownica cesarska Aurora, która wyróżnia się energetyzującym, pomarańczowym kolorem kwiatostanów.

Poszczególne odmiany różnią się rozmiarem, jednak każda z nich stanowi doskonałą ozdobę ogrodów tradycyjnych oraz tych w nowoczesnej aranżacji.

Zdrowe i duże cebulki szachownicy

Szachownica jest wyjątkową rośliną nie tylko ze względu na swój nietuzinkowy wygląd. Kolejną cechą charakterystyczną dla tej grupy roślin są jej cebulki.

Cebulki szachownicy należą do jednych z największych i osiągają nawet 25 cm średnicy. Kolejnym ciekawym elementem jest warstwa zewnętrzna, która przybiera formę mięsistych i jędrnych łusek, bez typowych dla cebulek innych gatunków łusek suchych, okrywających materiał sadzeniowy.

Podczas sadzenia warto zwrócić uwagę zarówno na głębokość dołka, jak i rozstawę. Ze względu na fakt, że szachownica jest dość okazałą rośliną, naszym klientom zalecamy sadzenie w rozstawie minimum 30 cm. Roślina preferuje miejsca słoneczne i zaciszne oraz przepuszczalne i próchnicze podłoże.

Cebulki szachownicy cesarskiej mogą być sadzone w gruncie oraz w pojemnikach lub donicach. Bardzo często polecana jest jako kwiat cięty, do bukietów, wazonów i wiązanek. Wysoka szachownica będzie efektownym tłem dla niskich i karłowych gatunków, dlatego warto zaplanować nasadzenia wewnątrz ogrodu i w głębi rabat.

Duże cebulki szachownicy dostępne w naszym sklepie, to materiał zdrowy, bez oznak chorobowych, bez widocznych uszkodzeń i braków. Jest to niezwykle ważne, ponieważ decyduje o późniejszym powodzeniu uprawy.

Zachęcamy do przejrzenia oferty cebulek wielokolorowej szachownicy. Jesteśmy przekonani, że będzie niecodziennym i przykuwającym wzrok detalem ogrodowej aranżacji.