Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Jaskier - Cebulki jaskrów

Product was successfully added to your shopping cart.

Jaskier ogrodowy to gatunek, który przyciąga uwagę swoim efektownym pokrojem oraz wielobarwnością kwiatów. Wyglądem przypomina piwonię, choć jest od niej drobniejszy. W rodzimych ogrodach najczęściej uprawiany jest jaskier azjatycki, będący przepiękną dekoracją rabat i donic, jednak równie dobrze sprawdza się jako kwiat cięty, wykorzystywany w bukieciarstwie.

Ustaw kierunek malejący

   

5 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

5 produkt(ów)

Cebule jaskrów – duży wybór odmian

W ofercie sklepu Gardenowo znajdziesz duży wybór cebulek jaskrów, w intensywnie kolorowych odmianach. Dzięki możliwości doboru kolorystyki, bez trudu zaaranżujesz swój wymarzony ogród, w ulubionym stylu.

Proponujemy między innymi cebulki jaskrów białych, które udekorują ogrody romantyczne. Będą również doskonałym tłem dla innych roślin, takich jak goździki, czy róże, ale nie tylko, ponieważ w formie kwiatów ciętych sprawdzą się na przykład w subtelnej wiązance ślubnej.

Oprócz odmiany białej, w Gardenowo mamy także bardziej energetyczną dawkę koloru, w postaci jaskrów czerwonych, jaskrów pomarańczowych i jaskrów żółtych! Jeśli więc Twoim celem jest nadanie rabatom nieco więcej dynamiki i witalności, koniecznie zerknij na wspomniane odmiany. Możesz również pokusić się o cebule jaskrów różowych, które świetnie odnajdą się w eterycznych i łagodnych kombinacjach z kwiatami w pastelowych i białych kolorach.

Obejrzyj nasze propozycje i wybierz swoją ulubioną kolorystykę!

Tanie i zdrowe cebulki jaskrów w sklepie Gardenowo

Cebulki jaskrów mają dość charakterystyczny kształt, który nierzadko zaskakuje naszych klientów.

Wyglądem przypominają bulwy korzeniowe ze specyficznie wydłużonymi pazurkami o długości mniej więcej 2-3 cm, połączonymi u nasady. Prezentuje się to bardzo oryginalnie, a niektórzy porównują je do miniaturowych odpowiedników rozrośniętych karp.

Zdrowe cebulki jaskrów powinny być przede wszystkim twarde. Miękkie fragmenty cebulki to jasny sygnał, że we wnętrzu materiału sadzeniowego rozpoczął się proces gnilny, co przełoży się na zahamowanie rozwoju rośliny.

Fakt, że cebule jaskrów są twarde, wymusza namoczenie ich przed sadzeniem. Naszym klientom sugerujemy, by moczyć je w letniej wodzie przez kilkanaście godzin, a najlepiej przez całą dobę poprzedzającą sadzenie. Czynność ta przyspieszy kiełkowanie oraz rozwój pędów.

Cebulki należy umieścić na głębokości do 7 cm, w zależności od rozmiarów materiału.

Jaskier ogrodowy najlepiej rośnie na stanowiskach ciepłych i słonecznych, w których najpiękniej rozwija swoje kwiaty. Optymalne podłoże powinno być neutralne do lekko kwaśnego i dobrze przepuszczalne, dzięki czemu ograniczymy zastoje wody, których jaskry nie tolerują. Zbyt duża wilgotność dość szybko odbije się na kondycji roślin i żółknięciu liści.

W Gardenowo znajdziesz duży wybór cebulek jaskrów w zróżnicowanej kolorystyce. Oferujemy zdrowe i tanie cebulki, które wykształcą prawidłowo rozwinięte rośliny. Każda odmiana została przez nas starannie opisana, dzięki czemu ich uprawa będzie jeszcze łatwiejsza, a wszystkie zasady – bardziej przejrzyste. Skomponuj z nami rabatę swoich marzeń i ciesz się bujnie kwitnącym, kolorowym ogrodem.