Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Nawozy jesienne – uniwersalne, do trawy , iglaków i Roślin ozdobnych

Product was successfully added to your shopping cart.

Jesień to dosyć intensywna pora roku dla każdego właściciela działki, ogrodu, czy też sadu – należy w tym czasie przygotować zieleń na nadejście zimy. Oprócz wykonania czynności pielęgnacyjnych, musisz użyć odpowiednich nawozów jesiennych, dzięki którym rośliny otrzymają niezbędną ilość substancji odżywczych i będą odpowiednio zabezpieczone. Nawozy jesienne do sadu znajdują się w naszej szerokiej ofercie jesiennych nawozów do sadu.

Ustaw kierunek malejący

   

13 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

13 produkt(ów)

Najlepsze nawozy jesienne do ogrodu

Nawozy jesienne do ogrodu składają się z istotnych składników odżywczych i mikroelementów znacząco zwiększających szanse na przetrwanie chłodnych pór roku w nienaruszonym stanie. Trawnik, iglaki i inne drzewa będą odporniejsze na różnego rodzaju choroby i pasożyty, a także grzyby, które szczególnie dobrze rozwijają się w wilgotnym środowisku panującym jesienią. Dlatego też stosując nawozy jesienne, czy to uniwersalne, czy dedykowane poszczególnym gatunkom roślin, bądź nawóz jesienny uniwersalny bez azotu można przygotować drzewa i krzewy, by lepiej radziły sobie z zagrożeniami. Jednak warto dbać nie tylko o te rodzaje roślin, ale także trawnik, zwłaszcza że wystarczą do tego tylko odpowiednie nawozy do trawy .

Azot, fosfor i potas - Sprawdź najlepsze jesienne nawozy

Odpowiednio zbilansowane składniki nawozu pełnią ważną rolę w jesiennym nawożeniu. Podwyższona zawartość fosforu i potasu ma ułatwić rośliną przygotowanie się do zimy i wejść w stan uśpienia. Dodatkowym atutem podwyższonej zawartości potasu i fosforu jest przyspieszenie drewnienia pędów, co bezpośrednio przyczynia się do podniesienia poziomu mrozoodporności roślin. Warto stosować nawozy, które mają niższą zawartość azotu - są lepsze na okres wiosenno-letni do pobudzenia roślin. Nawozy, które nie zawierają azotu lub zawierają jego śladowe ilości nadają się do przygotowania roślin do spoczynku zimowego.

Ochrona ogrodu jesienią - Nawożenie jesienne

Internetowy sklep ogrodniczy Gardenowo.pl posiada w swojej ofercie różne rodzaje nawozów. Szczególną pozycją jest nawóz jesienny uniwersalny bez azotu czy jesienny nawóz uniwersalny. Niektóre z nich dedykowane są konkretnym grupom roślin, jak na przykład nawóz jesienny do trawników, czy iglaków, inne natomiast można stosować niezależnie od gatunku. Oferujemy preparaty najlepszych producentów na rynku, takich jak: Agrecol, Biopon, Substral i Target. O ich skuteczności świadczą znakomite recenzje zarówno profesjonalnych ogrodników, jak i amatorów. Stosując nawozy jesienne tak uznanych i cenionych firm, możesz być spokojny o swój kawałek przydomowej zieleni. Każdy z preparatów, które posiadamy na stanie, został przetestowany, a stosując bezpieczny nawóz jesienny bez azotu lub z jego obniżoną zawartością, bezproblemowo zabezpieczysz swój ogród na czas jesieni.

Nawóz jesienny uniwersalny - Do roślin ozdobnych i owocowych

Jesienny nawóz można stosować zwykle już od sierpnia. Nawozy jesienne uniwersalne nadają się dla większości roślin kwitnących, bylin, cebulowych i innych roślin wieloletnich, a  także do sadu. Granulowany nawóz jest łatwy w aplikacji. Dodatkowym atutem formy granulowanej jest często dłuższe działanie dzięki czemu rośliny stopniowo przyswajają składniki odżywcze, a nawóz stopniowo przygotowuje glebę na mrozy. Nawożenie roślin iglastych jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Producent nawozu podaje jasne dane do dawkowania na m² lub na pojedyncze rośliny. 

Nawóz jesienny do iglaków - Nawóz jesienny do drzew i krzewów 

Nawozy do iglaków dedykowane na okres jesienny pozwalają uniknąć problemu brązowienia igieł i łusek. Używając rękawic nawożenie nawozem rozpoczynamy od rozsypania odpowiedniej dawki równomiernie wokół roślin iglastych takich jak krzewy i drzewa. Dzięki dużej zawartości potasu rośliny zostają odpowiednio odżywione. W jesiennych nawozach typowy jest podwyższony poziom fosforu, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju systemu korzeniowego oraz umocnienie go przed mrozem. Nawozy azotowe pobudzają rośliny do krzewienia i puszczanie nowych pędów, dlatego lepiej unikać ich w okresie od sierpnia do października.

Nawóz jesienny do trawy - Nawóz jesienny do trawników

Po rozsypaniu i podlaniu nawozu składniki pokarmowe pobierane są przez system korzeniowy. Nawóz dla trawy można wykorzystywać od sierpnia do października, przechowując go w szczelnym opakowaniu, w suchym miejscu. Przy aplikacji należy ozywać rękawic, a granulki nawozu równomiernie rozsypać. Dodatkowo powinno się przysypać je lub wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać wodą, aby ułatwić roślinom dostępność składników odżywczych. Rozsypany nawóz pomaga roślinom przygotować się do zakończenia okresu wegetacji.

Czy warty stosować nawóz jesienny?

Ochrona roślin i zapewnienie im optymalnych warunków do wzrostu to coś, o co powinna zadbać każda osoba pragnąca cieszyć się dobrze utrzymanym ogrodem, niezależnie od pory roku. Aby uwzględnić szczególne potrzeby każdego rodzaju roślin, warto stosować odpowiednio dobrane nawozy jesienne do ogrodu. Wybierając dedykowane preparaty, na przykład nawozy do trawy jesienne, możesz mieć pewność, że rośliny dostaną dokładnie te składniki odżywcze i mikroelementy, jakich potrzebują. W sklepie znajdziesz również nawozy do iglaków odpowiednie dla drzew i krzewów iglastych, które w zdecydowanej większości są zimozielone, przez co trzeba otoczyć je szczególną opieką.

W przypadku dużej różnorodności biologicznej w ogrodzie warto postawić na nawozy jesienne uniwersalne, które dzięki zoptymalizowanemu składowi, można stosować do każdego typu roślin. W ofercie posiadamy również ekologiczny nawóz bez azotu czy jesienny nawóz uniwersalny. Wybierając go, zyskujesz pewność, że roślinność otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze i zostanie zabezpieczona w pełni naturalny sposób.

Na rynku dostępnych jest masa nawozów jesiennych, dlatego też przed zakupem dobrze poczytać o tym, do jakich roślin są one przeznaczone, nawet jeśli potrzebujesz tylko nawozu do trawników. W sklepie internetowym Gardenowo.pl znajdziesz szereg preparatów niezbędnych każdemu właścicielowi ogródka, bez względu na to, jaką powierzchnią zieleni dysponuje, szczególną pozycją są nawozy jesienne do sadu. Niezależnie od tego, który z naszych produktów uniwersalnych czy nawozów do iglaków lub trawników wybierzesz, na pewno sprawnie poradzisz sobie z ich zastosowaniem.