Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Cebulki i cebule czosnku ozdobnego

Product was successfully added to your shopping cart.

Chcesz wzbogacić swój ogród o przepiękne kwiatostany w nietypowych kształtach? Posadź cebulki czosnku ozdobnego jesienią, a wiosną i latem ciesz się przepiękną ozdobą ogrodu. Wybierając te rośliny do rabat, nie dodasz sobie zbyt wiele pracy, bo nie należą one do grupy odmian zbyt wymagających. Wystarczy zapewnić im odpowiednio nasłonecznione stanowisko oraz przepuszczalną, najlepiej nieco piaszczystą glebę, a w ogrodzie pojawi się okazały, sięgający od 20 do nawet 150 centymetrów, czosnek ozdobny. 

Ustaw kierunek malejący

   

18 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

18 produkt(ów)

Czosnek ozdobny – co warto o nim wiedzieć?

Z cebul tych roślin otrzymuje się przepiękne kwiatostany, które w zależności od wybranej odmiany potrafią bardzo się różnić, przyjmując rozmaite kształty i kolory – poczynając od bieli, poprzez róże, błękity i fiolety, aż po mocne szkarłaty i purpurę. Co więcej, niektóre z nich zakwitają w więcej niż jednym odcieniu.

Odmiany czosnku ozdobnego

Nasz sklep internetowy Gardenowo.pl posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór cebulek czosnku ozdobnego przystosowanych do uprawy w naszym klimacie. Dostępne są między innymi odmiany o charakterystycznym kulistym kwiatostanie, który przypominają nieco kolorowe dmuchawce, w tym: Czosnek Aflatuneński, Czosnek Błękitny, czy Czosnek Mars. Jeśli natomiast szukasz czegoś nietypowego, zasadź w swoim ogrodzie Czosnek Sztyletowy, Czosnek Główkowaty lub Czosnek Hair. Ciekawie prezentuje się szczególnie ten ostatni z czerwono-zielonymi kwiatostanami ze sterczącymi „nitkami”.

Ciekawą alternatywą dla wymienionych odmian, które raczej nie są zbyt wysokie, może być czosnek ozdobny, z którego cebul wyrastają rośliny sięgające nawet do 150 cm. Wśród nich absolutny prym wiedzie Czosnek Olbrzymi. Ze względu na swoją wysokość i duży, dorastający nawet do 10 cm średnicy, fioletowy kwiatostan, prezentuje się naprawdę okazale, przez co warto mieć go w swoim ogrodzie.

Zakupy w sklepie Gardenowo.pl

Kupując cebulki czosnku ozdobnego za pośrednictwem sklepu internetowego Gardenowo.pl, możesz mieć pewność, że otrzymasz zdrowy i pełnowartościowy materiał siewny, z którego wiosną wyrosną bujne rośliny. Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z pozostałą ofertą sklepu, gdzie znajdziesz zarówno inne gatunki roślin do ogrodu, jak i akcesoria niezbędne do ich uprawy. Szeroki asortyment w atrakcyjnych cenach sprawi, że łatwo stworzysz zieleń, o jakiej marzysz, wybierając z takich kwiatów jak hiacynt, tulipan, czy czosnek niedźwiedzi. Cebule i nasiona, które znajdują się w naszej ofercie, sprostają nawet najbardziej wymagającym osobom, sprawiając, że ich ogród przepięknie zakwitnie na wiosnę