Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Nasiona słoneczników

Product was successfully added to your shopping cart.

Słonecznik kojarzony jest zazwyczaj z odmianą jadalną, która wyróżnia się pięknym, soczyście żółtym wybarwieniem płatków rozmieszczonych wokół koszyczków kwiatowych. Odmiany jadalne hodowane są głównie ze względu na pożywne i smaczne pestki, jednak wśród licznych odmian można znaleźć takie, które pełnią wyłącznie funkcje ozdobne.

Jakie słoneczniki znajdą swoje miejsce w Twoim ogrodzie? Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz nasiona słonecznika do wysiewu.

Ustaw kierunek malejący

   

4 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

4 produkt(ów)

Słonecznik jadalny, czy słonecznik ozdobny?

Wielu naszych klientów jest zaskoczonych różnorodnością odmian w rodzinie słoneczników. Do wyboru mają bowiem nasiona słonecznika jadalnego oraz typowe odmiany ozdobne, które na rabatach są jedynie akcentem dekoracyjnym.

Słoneczniki to rośliny miododajne, kwitnące latem i jesienią. Wśród dostępnych odmian znajdziesz standardowe odmiany żółte z języczkowymi kwiatami, odmiany z kwiatami rurkowymi w kolorze brunatnym, z pełnym kwiatostanem, niskie odmiany ozdobne, z jednym lub kilkoma mniejszymi koszyczkami kwiatowymi.

Szeroki wybór z pewnością ułatwi wybór nasion ulubionej odmiany słonecznika, który najpiękniej wkomponuje się w wystrój ogrodu i potrzeby hodowcy.

Nasiona słonecznika ozdobnego – sklep internetowy Gardenowo

Słonecznik znajdzie zastosowanie jako roślina ogrodowa, choć miłośnicy słonecznej rośliny bardzo często tworzą z nich rozświetlające pomieszczenie kompozycje bukietowe.

Sklep internetowy Gardenowo zapewnia całkiem spory wybór specjalnie wyselekcjonowanych nasion słonecznika, w kilku ciekawych odmianach.

Mamy między innymi odmianę Red, wyróżniającą się czerwono-brunatnym wybarwieniem kwiatów o średnicy do 15 cm. Inna odmiana ozdobna to na przykład wysoki Heliathus o pełnych, żółtych kwiatach, która ze względu na imponujący wzrost wybierana jest często jako tło dla innych roślin w ogrodzie. Nie mogliśmy też zapomnieć o najbardziej popularnej odmianie, czyli nasionach słonecznika jadalnego, którego okazałe kwiaty o średnicy nawet 50 cm można podziwiać przez całe lato, a dodatkowym walorem są bogate w składniki pokarmowe pestki.

Słonecznik jadalny osiąga pokaźne rozmiary, dlatego lepiej zaplanować dla niego stanowiska usytuowane w mniej uczęszczanych fragmentach posesji. Można również ściąć kwiat wcześniej i wykorzystać w formie oryginalnej dekoracji wnętrza.

Jesteśmy ciekawi, która odmiana słonecznika znajdzie się w Twoim ogrodzie. W przypadku pytań dotyczących uprawy, chętnie służymy swoim doświadczeniem.