Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Piwonia - Cebulki Kwiatów Piwonii

Product was successfully added to your shopping cart.

Piwonia, nazywana również peonią, to majestatyczna roślina, które niezmiennie konkuruje z różami o miano królowej kwiatów. Zachwyca pokrojem, wielkością kwiatów, ich kolorem oraz wonnością, a ponadto – lubi być w centrum uwagi, przykuwając wzrok swoją okazałością. Od wielu lat stanowi jeden z najchętniej wybieranych elementów przydomowych ogrodów i wygląda na to, że jej popularność nie ulegnie osłabieniu.

Marzysz o piwonii w swoim ogrodzie? Jeśli tak jak my należysz do grona miłośników gatunku, nie masz innego wyjścia, jak przejrzeć ofertę Gardenowo i wybrać odmianę do swojego ogrodu!

Ustaw kierunek malejący

   

8 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

8 produkt(ów)

Cebule, czy kłącza piwonii?

Cebule piwonii to tak naprawdę kłącza i właśnie w takiej formie sprzedawane są w naszym sklepie.

Nie mają więc postaci typowych cebulek, jakie z pewnością znasz w przypadku innych bylin. W sieci te określenia używane są zamiennie, jednak materiał sadzeniowy piwonii to kłącza, które pozyskuje się podczas rozmnażania rośliny. Oprócz kłączy w sklepach ogrodniczych możesz również spotkać typowe sadzonki, do posadzenia w gruncie.

Piwonia preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne i zaciszne, osłonięte od silnych podmuchów wiatru, które mogłyby uszkodzić okazałe krzewy oraz delikatne kwiatostany. Podłoże powinno być głęboko uprawiane, bogate w próchnicę i żyzne. Roślina źle znosi długotrwałe zastoje wody, dlatego należy zadbać o to, by gleba była odpowiednio przepuszczalna.

Kłącza piwonii można sadzić jesienią, bezpośrednio do gruntu. Często praktykowane jest również zimowe sadzenie kłączy do pojemników lub doniczek, odstawienie ich do chłodnego pomieszczenia i wysadzenie do gruntu po ustąpieniu zimowych przymrozków. Termin sadzenia powinien być uzależniony od aktualnych warunków atmosferycznych.

Kłącza piwonii – sklep internetowy Gardenowo

Wśród wielu odmian piwonii wyróżnić można odmiany pełne, półpełne i pojedyncze. Nasi klienci najczęściej wybierają pierwszą grupę, która charakteryzuje się brakiem słupka i pręcików, a kwiat składa się wyłącznie z gęsto ułożonych, delikatnych płatków. Co ciekawe, niektóre odmiany mają tak duży kwiat, że nie mieści się w dłoniach, co w połączeniu z pięknym zapachem, tworzy zachwycający efekt.

W sklepie internetowym Gardenowo znajdują się wysokiej jakości, zdrowe cebule piwonii, pozbawione uszkodzeń i widocznych braków. Pamiętaj, że tylko zdrowy materiał sadzeniowy przełoży się na prawidłowy rozwój i bujne kwitnienie, dlatego zadbaj, by pochodził ze sprawdzonego i rzetelnego źródła.

Jakie odmiany u nas kupisz?

Wśród zgromadzonych przez Gardenowo odmian wymienić można chociażby śnieżnobiałą piwonię Duchesse De Nemours lub Shirley Temple, magicznie pomarańczową odmianę Coral Sunset, odmianę Karl Rosenfield o karmazynowym, szalenie efektownym kolorze kwiatów oraz mniej lub bardziej różowe odmiany, takie jak Sarah Bernhardt, Dr. Alex Flamming, czy biało-różową, słodko pachnącą odmianę Amabilis.

Jesteśmy bardzo ciekawi, która z nich znajdzie się w Twoim ogrodzie. Zapraszamy!