Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Irysy - Cebulki Kwiatów Irysa

Product was successfully added to your shopping cart.

Irysy ogrodowe, znane również pod nazwą kosaciec to szalenie popularne rośliny ozdobne, które sprawdzą się sadzone pojedynczo, ale najpiękniej prezentują się w większych skupiskach, tworząc wielobarwne, kwieciste połacie. Różnorodne możliwości aranżacyjne sprawiają, że cebule irysów od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów.

Jeśli szukasz efektownej oraz łatwej w uprawie dekoracji swojego ogrodu, koniecznie zwróć uwagę na cebulki irysów. Tym bardziej że z ich uprawą poradzą sobie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

Ustaw kierunek malejący

   

1 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

1 produkt(ów)

Duże i zdrowe cebulki irysów – sklep internetowy Gardenowo

W naszym sklepie internetowym mamy do zaoferowania wysokiej jakości cebule irysów, które są odpowiednio wykształconym materiałem sadzeniowym.

Warto podkreślić, że tylko zdrowe cebule kwiatowe zapewnią obfite kwitnienie oraz właściwą kondycję roślin, dlatego należy zadbać o ty, by były kupowane w sprawdzonych i godnych zaufania miejscach.

Jak wygląda zdrowa cebulka irysa?

Cebulki irysa charakteryzują się wydłużonym, delikatnie stożkowatym kształtem. Z zewnątrz okryte są jasnobrązową, cienką łuską, która idealnie przylega do cebulki, tworząc swoistą warstwę zabezpieczającą przed wnikaniem do wnętrza chorobotwórczych patogenów lub przed atakami szkodników.

Rozmiar cebulki uwarunkowany jest konkretną odmianą. Wśród całej rodziny irysów wyróżnić można niemal 300 różnych odmian, a każda z nich charakteryzuje się innym kolorem kwiatów, pokrojem, wielkością oraz rozmiarem materiału sadzeniowego.

W sklepie Gardenowo oferujemy między innymi cebulki Irysa żyłkowanego Harmony (Irys Reticulata), który należy do odmian drobnych i zakwita na piękny szafirowy kolor. Całkowicie rozwinięta i ukształtowana roślina osiąga zaledwie 15-20 cm wysokości, a więc i cebulki nie są duże. Te znajdujące się w naszej ofercie mają ok. 5 cm obwodu, regularną formę oraz brak jakichkolwiek oznak pleśni, czy uszkodzeń spowodowanych obecnością szkodników.

Cebule irysów w sklepie Gardenowo to zdrowy i jędrny materiał, który pozwoli uniknąć przykrych rozczarowań w trakcie późniejszej pielęgnacji.

Cebule irysów – jak sadzić i uprawiać?

Zdecydowana większość irysów ogrodowych preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste oraz umiarkowanie wilgotną, żyzną i dobrze przepuszczalną glebę.

Cebule irysów sadzone są zazwyczaj na głębokość ok. 8-10 cm, jednak ostateczna głębokość dołka powinna być uzależniona od wielkości cebulki.

Dobrym sposobem na sadzenie cebulek kwiatowych irysa jest wykorzystanie specjalnych koszyczków, które chronią roślinę przed szkodnikami i żerującymi w glebie gryzoniami, a ponadto – ułatwiają letnie wykopywanie cebulek.

Zanim przystąpisz do sadzenia, przygotuj odpowiednie miejsce. Na dnie dołków umieść niewielką warstwę żwirku, który pozwoli uniknąć zastojów wody, a ziemię wymieszaj z kompostem. Cebulki mogą być sadzone po kilka lub kilkanaście sztuk, w zależności od oczekiwanego efektu.

Irysy ogrodowe znakomicie wyglądają jako ozdoba skalniaków, oczek wodnych oraz rabat. Delikatne, ażurowe kwiaty mogą być dekoracją przydomowych ogrodów, a cebule irysa posadzone w donicach lub pojemnikach, urozmaicą wystrój tarasu lub balkonu.