Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Krokus - Cebulki Kwiatów Krokusa

Product was successfully added to your shopping cart.

Krokusy, zwane także szafranami, są bardzo ozdobnymi bylinami, które mogą być uprawiane w ogrodzie, w donicach, a nawet w mniejszych pojemnikach będącymi dekoracją parapetów wewnątrz domu. Oprócz tego znane są również dzikie odmiany krokusów, które wiosną zalewają górskie doliny gęstym dywanem niewysokich kwiatów, w pięknej, niebieskiej kolorystyce.

Ciekawostką na temat krokusów jest, że ze słupków znajdujących się wewnątrz kwiatów, pozyskuje się popularną i bardzo drogą przyprawę, czyli szafran, stosowaną głównie do potraw z ryżu, a także do owoców morza, dań na bazie pomidorów i innych warzyw.

Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 20 z 22

  1. 1
  2. 2
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 20 z 22

  1. 1
  2. 2

Cebulki krokusów – odmiany w sklepie Gardenowo

Choć najczęściej krokus kojarzony jest z najbardziej tradycyjną – fioletową wersją, to warto podkreślić, że wśród gatunku występuje ogromna różnorodność. Nie tylko pod względem kolorystyki, ale także rozmiaru kwiatów, pokroju rośliny oraz terminów kwitnienia.

W sklepie Gardenowo zadbaliśmy o to, by nasi klienci mieli jak największy wybór, dlatego oferta jest bardzo rozbudowana.

Wśród dostępnych odmian znajdziesz między innymi:

  • odmiany wielkokwiatoweGrand Maitre, Flower Record

  • odmiany wielokwiatoweKing Of Striped, Remembrance

  • krokusy jesienneOchroleucus, Speciosus

  • odmiany wielokoloroweKrokus Tricolor, Orange Monarch, Miss Vain.

Zdrowe cebulki krokusów mają kulisty, lekko spłaszczony kształt, a ich obwód uwarunkowany jest posiadaną odmianą. Na ogół średnica materiału sadzeniowego mieści się w granicach 5-8 cm. Charakterystyczną cechą są suche łuski, z wyraźnym siateczkowym motywem.

Aby roślina prawidłowo się rozwijała niezbędny jest zakup jędrnych i zdrowych cebulek, które pełnią funkcję magazynu dla substancji odżywczych. Ponieważ cebulki krokusów mają tendencję do infekcji grzybiczych, nie powinny być uszkodzone, a wszelkie nieprawidłowości to oznaka, że z cebulką dzieje się coś niedobrego.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie zdrowe cebule krokusów, które przed wysyłką dokładnie sprawdzamy pod kątem wad i mankamentów. Sprzedajemy towar wyłącznie wysokiej jakości, pochodzący od sprawdzonych producentów, dzięki czemu masz pewność, że zakupiony produkt spełnia wszystkie normy gatunkowe.

Gdzie posadzić cebulki krokusów?

Krokusy uwielbiają ciepłe i słoneczne stanowiska, choć odrobina cienia nie powinna stanowić dla nich większego problemu. Planując sadzenie, warto również zadbać o właściwe podłoże. Bylina świetnie rośnie w glebie próchniczej, delikatnie wilgotnej i dobrze przepuszczalnej.

Krokusy nie są roślinami wybrednymi, dlatego stwarzają mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Cebulki krokusów możesz posadzić w formie obwódek rabat lub ogrodowych alejek i ścieżek, jako kolorowa dekoracja wśród krzewów i drzew, na trawnikach oraz skalniakach. Ale to nie wszystko, ponieważ krokusy nadają się również do uprawy doniczkowej, dlatego są świetną propozycją dla osób, które nie mają ogrodu, a chciałyby uprawiać ten wdzięczny i bardzo dekoracyjny symbol nadchodzącej wiosny.

Która odmiana krokusa skradła Twoje serce? My uwielbiamy wszystkie i trudno byłoby nam wybrać tylko jedną.