Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Narcyz - Cebulki Kwiatów Narcyza

Product was successfully added to your shopping cart.

Narcyz czy żonkil? Której nazwy używasz? A jeśli powiemy Ci, że używanie tych określeń wymiennie, jest nie do końca właściwe? Na czym polega różnica?

W świecie ogrodników krąży takie powiedzenie, że każdy żonkil jest narcyzem, ale nie każdy narcyz jest żonkilem. Tak naprawdę żonkil to tylko niektóre odmiany narcyza, których zarówno płatki, jak i przykoronek są koloru żółtego. Przypuszczamy, że całe zamieszanie spowodowane jest faktem, że to właśnie żółte narcyzy są w Polsce najbardziej popularne. Przyjęło się więc używać tych nazw jako określenie tej samej rośliny.

Ustaw kierunek malejący

   

11 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

11 produkt(ów)

Cebulki narcyzów i cebulki żonkili w sklepie Gardenowo

Narcyzy (Narcissus) to duża rodzina roślin cebulowych, które naturalnie występują w Północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Europie. Wydawać by się mogło, że rodzimy klimat nie będzie sprzyjający dla tej grupy roślin. Nic bardziej mylnego. Narcyzy z powodzeniem uprawiane są w Polsce, a co więcej – nie należą do roślin trudnych w hodowli i wymagających wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

W sklepie Gardenowo mamy cebulki narcyzów i cebulki żonkili w wielu ciekawych wariantach.

Wśród naszego asortymentu znajdziesz nie tylko tradycyjne, żółte odmiany, takie jak Tete Boucle, Dutch Master, Yellow Cheerfulness, czy Unsurpassable. Mamy również przepięknego narcyza Salome o biało-kremowym wybarwieniu, delikatnego biało-żółtego narcyza Goblet oraz narcyza pełnego Replete, który zachwyca oryginalnym kształtem różowo-białych kwiatów.

Cały czas staramy się powiększać i uzupełniać ofertę, by dostępność najczęściej wybieranych cebulek narcyzów była jak najlepsza. Co więcej, wszystkie cebulki pochodzą od zaufanych producentów, a przed wysyłką dodatkowo sprawdzamy je pod kątem jakości.

Tanie cebulki narcyzów nie muszą oznaczać, że jest to produkt wybrakowany lub uszkodzony. Kupując w sklepie internetowym Gardenowo możesz mieć pewność, że trafi do Ciebie towar najwyższej jakości.

Zdrowe cebulki narcyzów do ogrodu

Cebulki narcyzów są dość charakterystyczne i łatwo je rozpoznać.

Zdrowe cebulki narcyzów powinny być jędrne i twarde. Przybierają wydłużoną formę, a z zewnątrz pokryte są brązowymi, suchymi łuskami. Cechą wyróżniającą jest widoczne unerwienie łusek okrywających cebulkę.

Warto podkreślić, że cebule narcyzów narażone są na ataki szkodników oraz groźne choroby grzybicze, głównie fuzariozę. Choroba objawia się widocznymi uszkodzeniami zewnętrznych łusek oraz piętki. Żerowanie szkodników z kolei sprawia, że cebulka traci swoją jędrność i staje się miejscowo miękka oraz niepokojąco lekka. Zaleca się również, by przed sadzeniem zaprawić cebulki środkiem przeciwgrzybiczym.

Narcyzy świetnie rosną na stanowiskach jasnych, w próchniczym i umiarkowanie wilgotnym podłożu. Roślina będzie atrakcyjną ozdobą rozległych trawników, pięknie wyznaczą linie zewnętrzne ogrodowych rabat, a niskie odmiany ozdobią skalniaki oraz pojemniki ustawione na tarasie lub balkonie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą cebulek narcyzów w sklepie Gardenowo. W przypadku pytań chętnie służymy radą.